ההבדל בין החלמה מניתוח קיסרי לעומת רגילה

ההבדל בין החלמה מניתוח קיסרי לעומת רגילה

החוויה העוצמתית שבחדר הלידה תשפיע עליכן הן מן ההיבט הרגשי והן מן ההיבט הפיסי, תשנה את חיי הזוגיות שלכן, את האמביציות שלכן ועוד בשלל תחומים. מאידך, באם ילדתן בניתוח קיסרי עליכן להיות מודעות לעוד השלכות מאשר בלידה נורמטיבית. השילוב הנהדר בין ניתוח קיסרי לבין לידה רגילה הוא מה שהופך את הניתוח הקיסרי לכה מאתגר. במידה ויש בידך את מועד הניתוח הקיסרי הנך יכולה להיערך באופן לוגיסטי בפשטות – לדאוג לשאר הילדים, לקבוע תור למספרה, להכין אוכל במזווה ולהזמין את הציוד לרך הנולד. מן ההיבט של תמיכה וליווי במהלך הלידה נמצא פה פער חשוב בין ניתוח קיסרי ובין לידה רגילה, פה לא יתעורר לך הצורך בשירותים של דולה כדי שתסייע בידך להתמודד עם הכאבים, קראי עוד באתר
https://www.leidaraka.co.il.

ההבדל בין החלמה מניתוח קיסרי לעומת רגילה

 לאחר לידה בניתוח קיסרי – יש לתת את הדעת על כך שבזמן הקרוב יהיה מאוד שונה מאשר בלידה סטנדרטית. בגמר הניתוח הקיסרי – מתוכנן או חירום, תועברי לחדר התאוששות ותשהי שם בין שעתיים לשלוש שעות. במשך זמן זה היילוד יהיה בתינוקייה. גם לאחר שתצאי מחדר ההתאוששות, בהתחלה תרותקי למיטה ורק אחרי כשש שעות מינימום, תבוא אלייך האחות ותעזור לך לקום מהמיטה. כעת הגיע השלב אשר בו תרגישי כאב בחתך של הניתוח הקיסרי. על מנת שתוכלי לתפקד היטב ייתכן שתיאלצי להסתייע במשככי כאבים במהלך התקופה הראשונית.

אופן הטיפול ביילוד

אחרי מעבר של ניתוח קיסרי, באופן זהה ללידה קלאסית, ביכולתך לבצע בחירה של ביות מלא או שמא לאו. ביות מלא הנו כדאי ביותר, זהו מצב אשר בו היילוד יהיה נוכח לידך במשך כל היום ולא יהיה נוכח בתינוקייה. לאחר ניתוח קיסרי, אין זו פעולה פשוטה לטפל גם ביילוד וגם בעצמך, ולכן כדי לך לקבל סיוע מחברה טובה או מקרובי משפחה שלך, ככל שהדבר ניתן. תוודאי שיהיה לך מלווה צמוד במשך כל היממה בכל הפרוצדורה של האשפוז שלך בבית החולים.

קראו גם על קורס מדריכות ללידה רכה בקישור

כתיבת תגובה

סגירת תפריט