איך להבטיח את שלום ילדיכם בבית

איך להבטיח את שלום ילדיכם בבית

מן הרגע בו אנחנו נעשים הורים כל הורה פועל בכל דרך אפשרית כמעט על מנת להציע לילדים שלו את החיים הכי בטוחים שיש כאשר סכנה ניבטת מכל עבר, אפילו מן האזור של הבית הפרטי שלנו.

כל הזמן אנחנו רק שומעים על כל מיני תאונות מפחידות שקורות לילדים, והדבר המדאיג הוא שכמות לא קטנה מן התאונות הללו היו יכולות להימנע אילו רק ההורים שמרו על שלום הילדים שלהם במקום שנראה הכי בטוח אבל מציע לא מעט סכנות בכל אחד מן החדרים של הבית. מה ניתן לעשות על מנת לשמור על הילדים בצורה הכי בטוחה שיש עד אשר הם יגדלו וישכילו בעצמם להימנע מגורמים של סכנה ברחבי הבית? קוראים את הדברים החשובים הבאים – באדיבות אתר בטיחותי.

דבר ראשון, לומדים על הנושא

הדרך הכי טובה לדעת מה יכול הגן על הילדים שלנו הוא קודם כל לדעת אילו דברים יכולים להיות גורם שמהווה סכנה לבריאות הילדים. לכן, חשוב לקרוא מה שאפשר לגבי הסכנות שטמונות בכל האזורים השונים של הבית החל מהרכב בו נוסעים לעשות סידורים ועד לחדר בו משכיבים את התינוק לישון לאחר שהיום הארוך של הפעילויות השונות איתו הסתיים לו.

רק לאחר מכן יהיה אפשרי להבין מה יכול להיות מסוכן ומה צריך להתקין ואיפה כדי שהילדים יוכלו לשהות ולשחק בבית ללא כל בעיה וההורים מצידם יוכלו להיות רגועים כי הרחיקו את כל הדברים שיכולים לסכן את הילדים והתקינו את כל הנדרש לשמירה על סביבה בטוחה עבורם.

הדברים אליהם יש לשים לב

כאשר מדובר בילדים קטנים מספיקה שניה אחת של חוסר תשומת לב אליהם כדי שאסון יקרה, לכן הדבר הראשון והכי חשוב עבור ילדים קטנים הוא השגחה. בכל מקום בו הם נמצאים חשוב לדעת שהם בסדר והם לא נמצאים במצוקה ולשם כך בכל מקום בבית ומחוצה לו חשוב להיות בנקודה שממנה אפשר לפקוח עין עליהם ולהגיע במהירות במידה ומשהו אכן קרה. דבר זה מאפשר הגשת עזרה ומניעה של מצבים מסוכנים מבעוד מועד.

הדבר השני הוא המיגון של הבית. כאשר אתם נמצאים בבית אולי אתם לא מבינים עד כמה כל דבר יכול להוות סכנה לילד קטן שזוחל או שכבר הולך. הוא עובר על פני הבית בסקרנות טבעית ולא מהסס לשלוח את ידיו לכל מקום, לנסות לייצב את עצמו על אזור לא יציב ולהכניס אל הפה דברים שהוא לא מבין שיכולים להיות מסוכנים עבורו. מכאן יש לדאוג שכל מה שנמצא בבית הוא מקור ממשי לסכנה. מה עושים? ממגנים את כל האזורים הללו עד אשר הילדים כבר גדולים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט