טיפולים מוכחים להפסקת הרטבה בלילה
טיפולים מוכחים להפסקת הרטבה בלילה

טיפולים מוכחים להפסקת הרטבה בלילה

הרטבת לילה… תופעה מביכה, תופעה מלחיצה ותופעה בעלת ניחוח ממש לא נעים ולא סימפטי.

ועדיין לא התייחסנו לעיסוק הטכני שמתווסף לכל זה. המקלחת בשעת הבוקר הלחוצה, החלפת הבגדים, כביסה של הבגדים כולל המצעים, כלי המיטה הכרים והכסתות וכן הלאה.

אז מה עושים עם הבעיה של הרטבת הלילה?

יש טפול בעזרת ד"ר טל שגיא וד"ר קובי שגיא!

אז ראשית, עבור ההורים וגם הילדים שמתמודדים עם התופעה מתוך השלמה ש'זה מה יש' והם לא יודעים איך וכיצד לפתור את הבעיה, חשוב לדעת כי יש דרכים רבות המסייעות בהתמודדות עם הבעיה אך חשוב לדעת להצמיד לכל ילד את הפתרון הכי מתאים עבורו בהתאם לבעיה אשר ממנה הוא סובל.

אז ברור שלפני הכול חשוב לבדוק ממה נובעת הבעיה.

למה ילדים מרטיבים? ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא עונים

הרטבת לילה עשויה לנבוע בעקבות סיבות שונות.

זה יכול להיות בגלל חוסר בשלות של הילד אשר מבחינה פיזית פשוט אינו מסוגל להתמודד עם הבעיה. הילד שגופו עדיין לא בשל, לא מצליח להתאפק, הוא לא יכול לשמור את השתן עד שהוא יתעורר ויגיע אל השירותים. זוהי בעיה שהיא למעשה לא מורכבת והיא לא מסובכת לטיפול. בפועל לא נדרש כאן טיפול מעבר להמתנה עד שהגיל יעשה את שלו.

כאשר הבעיה נובעת בגלל בעיה פסיכולוגית מוכחת כמו ילדים שעברו טראומה כלשהי והיא השפיעה על הילד שהתחיל להרטיב, או אז יהיה צורך בטיפול נפשי שירגיע את הילד והוא יחזור לעצמו.

ד"ר קובי שגיא מציע שאם הבעיה אינה חולפת עם הגיל, אפשר יהיה להציע טיפול תרופתי אשר יסייע לילד להישאר יבש לאורך כל הלילה.

פעמונית

ישנה הפעמונית כמו גם שאר האביזרים אשר אלו מיועדים לצורך התניית התנהגות מחדש עבור הילד שמרטיב. ילד שמרטיב ללא מודעות, יוכל להתחיל לפתח את תת המודע אשר הוא יגרום לו להתעורר בכל פעם שהוא צריך לקום לשירותים.

הפעמונית מוצמדת לבגדיו של הילד ומיד כאשר החיישן יאתר רטיבות, הוא יתריע ויעיר את הילד. הוא יקום לשירותים וילמד אט אט כי אין להרטיב במיטה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט