אז מהי בעצם הומאופתיה?

אז מהי בעצם הומאופתיה?

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים פונים אל מסלול של טיפולים הומיאופתיים. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של טיפולים מסוג זה, בין אם זה לטיפול בבעיות ספציפיות ובין זה לטיפול בבעיות כרוניות. 

בדומה להרבה מקרים אחרים, בסיסיים או כרוניים הרי גם שטיפול זה מגיע מהעולם של רפואה אלטרנטיבית ומציע לנו אפשרות טיפול שונה, אחרת, טיפול שאיננו מתאפיין אך ורק בשימוש בתרופות אשר כוללות חומרים כימיים כאלה ואחרים, אשר השפעתם יכולה להיות מאוד בעייתית לאורך זמן. 

טיפול בדרכים הומיאופתיות נועד בעצם לספק מסלול טיפול מעט שונה. הרבה מאוד אנשים בוחרים בסוג טיפול כזה, בין היתר מתוך הבנה שלא תמיד הטיפול הקלאסי יכול לשרת אותם, לעיתים הוא גם יכול לייצר תופעות לוואי אשר משפיעות באופן שלילי על הטיפול. 

לעומת זאת, הגישה ההומפאותית פועלת בצורה שונה לגמרי ולכן היא גם הרבה יותר רלוונטית, הרבה יותר נכונה, בוודאי אם פועלים בה באופן מקצועי בעזרת מטפלים ברמה גבוהה שיכולים לייצר תהליך ארוך ונכון, מדויק על פי הצרכים של המטופלים. 

מה עומד בבסיס שיטה זו

הרעיון של הומאופתיה הוא, לתת לאדם חולה חומרים מסוימים, טבעיים, מדוללים, כאשר יכולים לעזור למטופל להתגבר על המחלה שלו. זאת כאשר ההחלטה באילו חומרים להשתמש היא על בסיס מצבו הגופני והנפשי של המטופל. 

חשוב לומר, יש רבים הסבורים שסוג טיפול כזה הוא לא בהכרח נכון, אך היום אנחנו יודעים  כהצטברות של עדויות וראיות שטיפול זה הוא אפקטיבי, נכון, ויכול לספק תוצאות איכותיות במידה ופועלים בצורה נכונה. חשוב לקחת בחשבון את משמעות החומר הפעיל שנשאר בגוף והשפעתו על הגוף וכמובן על היכולת שלו להתמודד עם המחלה אשר פועלת בגופו של המטופל. למידע נוסף תוכלו לקרוא טקסט מעולה על הומאופתיה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט