כל מה שרצית לדעת על ניתוח וסטיבוליטיס

כל מה שרצית לדעת על ניתוח וסטיבוליטיס

אחת הבעיות הפחות מוכרות בקרב גורמים רפואיים, אך למרבה הצער לא מעט נשים סובלות מבעיה זו הינה וסטיבוליטיס. מדובר על בעיה שקיימת בפתח הנרתיק, והוא מהווה גורם מתקיל בכל מה שקשור לחדירה. הרצועה במקום הינה רגישה וכל מגע עלול לגרום לה לכאב עז. בעבר התופעה לא הייתה מוכרת כלל, ונשים שהתלוננו עליה הופנו לטיפול פסיכיאטרי, לחילופין, בן הזוג שלהם פירש את הכאב הזה כהתחמקות מקיום יחסים. אבל כיום המצב שונה – יש לא מעט טיפולים ופתרונות שיש להם בשורה של ממש לבעיה הזו. אז אם את מתמודדת עם כאבים באזור הנשי, בין אם הם אובחנו כוסטיבוליטיס ובין אם לא אובחנת בכלל – חשוב לפנות לטפל בבעיה.

ניתוח, כל מה שצריך לדעת

אחד הטיפולים עבור וסטיבוליטיס הינו טיפול כירורגי. אבל כל אישה צריכה לדעת שיש עוד כמה שלבים לפני שממהרים להחליט על ניתוח וסטיבוליטיס. וזאת כי יש כמה וכמה דרכים לטיפול, מה שיכול לחסוך את הצורך בניתוח. הדרך הפשוטה הינה בעזרת טיפול מקומי הכולל מריחה של קרמים וג'לים מתאימים. אלו עשויים לרכך ולהרגיע את האזור. כמו כן יש דיאטות מיוחדות ותרגול אשר נועד לשמור על האיזון הרצוי שצריך להיות בנרתיק ולמנוע מצב של רגישות ברצועה אשר בפתח הנרתיק. במידה וכל השיטות הללו לא הצליחו להועיל, או שמדובר על וסטיבוליטיס ברמה חמורה – יומלץ על ניתוח.

לעבור טיפול אצל מומחה בנישה

חשוב להבין כי האזור הנשי הינו אזור שלא תמיד היה לרפואה מה להציע עבורו. כיום יש יותר מידע וגם ארסנל טיפולים נרחב. על כן חשוב לך ולכל אחת לבחור מטפל מקצועי ומנוסה שהספיק להכיר את אזור הנרתיק ויש לו מענה טיפולי יעיל שמוכיח את עצמו.לתיאום פגישת ייעוץ עם פרופ' יעקב בורנשטיין

כתיבת תגובה

סגירת תפריט