מחלות המעי וההתמודדות איתן

מחלות המעי וההתמודדות איתן

מתוך מחלות שונות שעלולות לפגוע במעי ולהפריע לתפקודו, ישנה מחלה שנקראת קרוהן, וההתמודדות איתה דורשת אנשי מקצוע מומחים. המחלה פוגעת בעיקר ביהודים ממוצע אשכנזי, ומדובר על שכיחות של בין 3 ל 14 ל100,000 איש. זו מחלה של המעי והיא דלקתית, וחשוב ביותר לטפל בה שכן היא עלולה להחמיר עם הזמן ולגרום לאי נוחות רצינית. מבחינת אנשים שנמצאים בסיכון רב יותר ניתן לראות שהיא פוגעת או בקבוצת הגיל הצעירה, כלומר אנשים בין גילאים 15 ו30 או בקבוצת הגיל המבוגרת של אנשים בין 60 ל80.

למידע נוסף על מחלת קרוהן >>

מבוגרים

מחלה שלא נשארת רק במעי

קרוהן היא אומנם מחלה של המעי, אך היא עלולה לפגוע גם באיברים אחרים ולערב גם אותם בתופעה. היא יכולה לפגוע בעיניים ויכולה לגרום לבעיות עוריות, ומעבר לכל אלה היא גם עלולה לגרום להפרעות בעצם. זו מחלה שעלולה לשלב גם את המערכת האורולוגית וגם לגרום לבעיות שונות בכבד ולכן ברור מדוע צריך לזהות אותה וגם לטפל בה בצורה הטובה ביותר.

כיצד מטפלים בבעיה?

יש שיטות שונות שבעזרתן ניתן יהיה להתמודד עם המחלה ולהקל על החולה בה, כי ניתן לצרוך תרופות כמו סטרואידים ואנטיביוטיקה אך אפשר גם לשנות את הרגלי האכילה ובכך להקל לא מעט על המצב. מעבר לכל אלה, יש מקרים שבהם לא תהייה ברירה אלא לפנות לטיפול ניתוחי כמו במקרים שבהם זה יכול להיות טיפול שימנע סרטן. דימום מאסיבי או מחלות סוערות אחרות של המעי יובילו את הרופאים להציע את האופציה של ניתוח ויש לא מעט מקרים שבהם זה אכן יכול להיות הפתרון הטוב ביותר. כמו כל מחלה אחרת, גם את המחלה הזאת חשוב לזהות בזמן כי זה חלק ממה שישפיע על הסיכוי להתמודד איתה טוב יותר.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. sharon23@gmail.com'

    במקרים מסוימים מומלץ לעשות בדיקת קולונוסקופיה על מנת לאתר את הבעיה ולטפל בה בצורה הטובה ביותר. מאחלת לכם רק בריאות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט