מה זה אירוע מוחי?

מה זה אירוע מוחי?

אירוע מוחי הוא כזה שמשבש מאד את איכות החיים והוא יכול להוביל לנכות, פגיעה בתפקוד הגוף ובמקרים קשים גם למוות. כיום מוגדר אירוע כזה קל או קשה, בזמן שיש שלושה סימנים שמעידים על התרחשותו כמו: צורה א – סימטרית של הפה, אבדן שיווי משקל ואובדן סימטריה בידיים כמו גם הפרעה בדיבור, חולשה ופיהוקים תכופים. שבץ מוחי קורה לפתע ללא אזהרה מוקדמת והוא תוקף בעיקר אנשים בגיל השלישי, בזמן שאירוע נוצר בשל חוסר אספקת דם למוח באופן פתאומי תוך עצירת האספקה של הדם אל העורקים המובילים אל המוח, מידע נוסף באתר http://www.stroke-guide.co.il

הכרות עם אירוע לא משמח

מי שרוצה להכיר לעומק את הסיבות לאירוע מוחי, חשוב שידע כי אספקת הדם למוח נחלקת אל ארבעה אזורים בניהם: קבוצת עורקי הקרוטידים וקבוצה שנייה של עורקים תת בריחיים. העורקים מזרימים דם למוח מימין ומשאל. ברגע שישנה חסימה של אחד מהם, יכול להתרחש אירוע מוחי. חוסר אספקת הדם תוליד את הסימנים השכיחים באירוע מוחי (עיוות של הפנים, חוסר שיווי משקל, חוסר איזון וסימטריה) ובמקרים כאלה יש להבהיל את המטופל לבית החולים או להזעיק צוות רפואי מיומן. (מד"א בדרך כלל). 

שיקום לאחר אירוע מוחי

מי שבן משפחתו או הוא עצמו חווה שבץ מוחי – חשוב כי לאחר האשפוז והטיפול הנמרץ, יקבל האדם סיוע בשיקום וחזרה לחיים תקינים. כיום אפשר לקבל שירות מאנשי מקצוע כמו נוירולוגים, פיזיותרפיסטים, מטפלים בעיסוק ושאר אנשי מקצוע. את הטיפול אפשר לבצע בבית או בבית החולים במחלקות לאשפוז יום. כדי להכיר את הזכות שלכם לשיקום בבית אחרי שבץ מוחי – חשוב לפנות את קופות החולים ואל חברות הביטוח באמצעותן רכשתם פוליסת ביטוח סיעודי. בהצלחה! 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט