ניתוח קיצור קיבה פרטי – איפה עושים ומה חשוב לדעת

ניתוח קיצור קיבה פרטי – איפה עושים ומה חשוב לדעת

אחד הניתוחים האסתטיים הפופולאריים ביותר בקרב גברים ונשים, הוא ניתוח קיצור קיבה פרטי. זה נחשב לניתוח מאוד פופולארי, מאחר ולא מעט אנשים מוצאים את עצמם בשלב מסוים בחיים, מתמודדים עם עודף משקל מחד, ומאידך, עם חוסר יכולת לרדת במשקל, לעשות דיאטה או ספורט. במצב כזה, הם מוצאים בניתוח פתרון אידיאלי, על מנת להתחיל דף חדש בחיים.

הרעיון של ניתוח קיצור קיבה הוא פשוט. באופן טבעי, הקיבה שלנו מסוגלת להכיל את מה שאנחנו מכניסים לפה, עד גבול מסוים. ברגע שאנחנו מקצרים את הקיבה, יותר נכון את דרכי הכניסה, אז אנחנו מצמצמים את האפשרויות שלנו להזין אותה. כלומר, אנחנו מפחיתים באופן מסוים ואפילו משמעותי, את כמויות המזון שאנחנו יכולים לצרוך. זה מאפשר לנו לרדת במשקל. 

חשוב להדגיש, לא בכל גיל אפשר לעשות ניתוח קיצור קיבה, וכן לא כל אחד יכול לעבור ניתוח כזה. יש מצבים בהם אנשים מתמודדים עם משקל משמעותי, אך עדיין הרופאים לא ימליצו להם לעבור את הניתוח בגלל השפעות שונות, בין אם זה בזמן הניתוח ובין אם זה אחרי שהוא נגמר. להם יציעו דרכי פעולה אחרים, כולל פעילות גופנית או עבודה עם דיאטנית. 

איפה אפשר לעשות ניתוח קיצור קיבה ומה אנחנו צריכים לדעת עליו

הניתוח נעשה אצל רופאים מומחים בניתוחים בריאטריים ובמרפאות פרטיות כמו MIOK – הבית של הרפואה הפרטית וכן בתי חולים. כמובן שהניתוח מתבצע אחרי תהליך אבחון מדוקדק של המטופל או המטופלת, כולל סקירה של מדד BMI על מנת לוודא שהוא גבוה מ-35, זה המדד לצורך ביצוע הניתוח.

חשוב להדגיש כאן, הניתוח איננו פשוט ועלולים להיות בו סיבוכים שונים, על הרופא להסביר מה הם וכיצד הוא יתמודד איתם. כמו כן, יש שורה של הוראות שצריך לבצע אחרי הניתוח, כשמשתחררים הביתה, בשביל שהתוצאות שלו אכן יהיו טובות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט