הגיע הזמן להפנים את חשיבות הבריאות בחיינו

הגיע הזמן להפנים את חשיבות הבריאות בחיינו

כשאנחנו נמצאים בשלבים צעירים יותר של החיים אנחנו לא באמת חושבים על הבריאות, כי מי מאיתנו מתחבר למשפט שאומר ש"העיקר הבריאות"? עם זאת, ככל שחולפות השנים וככל שאנחנו שומעים על עוד ועוד אנשים שיש להם סרטן המעי הגס או סוגים אחרים של מחלות, אנחנו מבינים שכדאי להגן על עצמנו כמה שרק אפשר. השאלה היא מה כל אחד מאיתנו יוכל לעשות כדי לשמור על הבריאות שלו, ויתרה מכך, האם באמת הדברים נמצאים רק בידיים שלנו או שהם קשורים גם לגומרים שלא נוכל להשפיע עליהם?

אבחון מוקדם משפר את סיכויי ההחלמה

בין אם מדובר על מחלה כמו סרטן המעי הגס ובין אם מדובר על מחלות אחרות כמו סרטן ריאות, כדאי לדעת שיש משמעות לאבחון המוקדם. זה לא במקרה שבכל מקום קופות החולים מפרסמות שכדאי להיבדק על בסיס קבוע, כי למעשה מי שנבדק על בסיס קבוע יכול לגלות את המחלות הקשות האלה בשלבים מוקדמים יותר. הגילוי המוקדם מאפשר לצוות הרפואי להציע טיפולים שיכולים להיות הרבה יותר אפקטיביים מאשר טיפולים שנעשים ברגע האחרון, ומכאן החשיבות הגדולה של הנושא הזה.

הטיפולים המתקדמים

זה לא משנה באיזו מחלה חליתם או באיזה מחלה חלה אדם שקרוב אליכם, כי כל מקרה יש מקום גם לאופטימיות. העניין הוא שכמו שאנחנו יכולים לראות את השינויים וההתקדמות שקורים בעולם שלנו מבחינת טכנולוגיה וטלפונים ניידים, כך ניתן לראות גם שעולם הרפואה השתנה מאוד. היום הרופאים יכולים להציע טיפולים הרבה יתר משוכללים ויעילים לעומת הטיפולים שהיו קיימים בעבר, כך שכדאי להיבדק לסמוך על הצוות הרפואי. יש מזור להרבה מחלות שבעבר אי אפשר היה לשרוד כך שתמיד כדאי לבחור את הטיפול הכי טוב שקיים.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. yoavko@gmail.com'

  כשהייתי אחרי הצבא לא ייחסתי אפילו לשנייה את חשיבות הבריאות בחיי, הייתי אוכל הכול! הכול! לא ביררתי, מה לי ולזה, אני צעיר.
  כשהגעתי לגיל 35 פתאום התחילו לצוץ בעיות שונות ומשונות, וביליתי אצל רופא יותר מבעבודה.
  מצאו אצלי המון מחלות כרוניות, אשר נבעו מתזונה לא נכונה, ומחסור בכושר.
  חבר'ה הטיפ שקיבלתי אבל התעלמתי ממנו בצעירותי: תשמרו על מה שתם מכניסים לפה, ואם יש לכם חצי שעה ביום תעשו כושר

 2. dudi232@gmail.com'

  מאמר יפה וגם חשוב מאוד.

  מי כמוני יודע כמה חשוב לאבחן וכמה שזה יכול הרבה פעמים פשוט לעשות את ההבדל הכי משמעותי שיש. ממליץ מאוד לכל מי שרוצה להבין ולקבל יותר מידע בתחום הגסטרואנטרולוגיה .

  והעיקר הבריאות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט