אגרנות כפייתית

אגרנות כפייתית

מצב בו דירה עמוסה באינספור ציוד מיותר, ללא ספק עשויה לענות על ההגדרה של אגרנות כפייתית – מצב בו אדם שרוי בהרגלי איסוף בעייתיים של ציוד. מכאן שאספן כפייתי עשוי לצרוך שלל מוצרים שנמצאים בהנחה (למרות שאין לו בהם צורך והוא אינו עתיד להשתמש בהם), מצב בו אדם אוסף מכל הבא ליד מבלי להבדיל בין מוצר ראוי לבין מוצר פגום ומצב בו אנשים אינם יודעים להשליך ציוד, ואף מאפשרים לערימות הציוד להשתלט על מרחב המחיה.

עזרה נפשית ופיזית

לצד העבודה שמצב של אגרנות כפייתית אינו בריא, לא בפן הפיזי ולא בפן הנפשי, הרי שיש לעזור לאותו אדם להיפרד מהמנהג לאגור, ולהתחיל דרך חדשה יותר מסודרת, מאורגנת ונקייה. על כן אם מבקשים עזרה מקצועית ומבקשים להימנע מעבודה קשה ואף מסוכנת, הרי שטוב להכיר שירותי פינוי שמתמחים בדירות של אגרנים כפייתיים. שירותי פינוי מעין אלו מורגלים להתמודד אל מול כמויות גדולות, אינם נרתעים מדירות מוזנחות ומצחינות ואף מקפידים על יחס אוהד וסימפטי, וזאת על מנת לחזק את ידו של בעל הבית אשר מסכים לצעוד אל עבר מחר טוב יותר ויש בו מספיק אומץ על מנת לא לפחד מהשינוי.

השלב שאחרי

הניסיון מלמד שלאחר שמפנים ציוד מיותר מדירה של אספן, מתגלה שלב נוסף בעשייה, מתגלה שעתה יש לנקות ואף לחטא ולצבוע את הדירה, וזאת על מנת לאפשר בסיס מזמין, על מנת להזכיר לאספן על איזה מצב רצוי לשמור ובאופן כללי על  מנת לאפס כראוי את הבית ולאפשר לבעל הבית לחזור לארח אורחים.

דגשים חשובים

שירותי פינוי שכאלו מאוד חשובים, ועל כן חשוב לבחור כהלכה בחברה הנכונה. מכאן שאם נסכם, נציין שאין להתפשר על מקצועיות, ניסיון, יכולת להתמודד עם כל סוג של תכולה (ועם כל כמות), להעדיף חברה שיודעת להציע שירותי ניקיון משלימים וכמובן שאן להתפשר על איכות הצוות, כלומר יש לוודא שהצוות יעיל ואנושי, אדיב וסבלני, ובין היתר גם חובה לוודא שהצוות שומר על כללי בטיחות, מגיע עם ציוד מגן וחשוב לא פחות – גם מבוטח.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט