רפידות הנקה – מדוע זה חשוב?

נשים רבות אשר מניקות נאלצות להתמודד עם כאבים באזורים שונים בחזה. הכאב נוצר הן כתוצאה מהיווצרות גושים עקב עומס חלב, הן כתוצאה מהאופן בו התינוק מניח את שפתיו על הפטמה ולעיתים גם מושך אותה. 

מאחר והכאב הזה הוא מאוד רגיש ולא נעים, אז ישנן דרכים שונות כיצד להתמודד איתו. אחת מהן היא באמצעות רפידות הנקה. מדובר על רפידות ייחודיות שניתן לשים בתוך החזייה, וכך להגן על הפטמה מפני רגישות. זה הרבה יותר נעים ופשוט מאשר במצבים רגילים. 

צריך לומר, רפידות הנקה עשויות כמין בד משולב עם צמר גפן, אשר מרכך את המקום ומונע מהפטמה לגעת בחזייה ובכך לשפשף אותה. מאחר ובמהלך תהליך ההנקה יכול להיות שתהיה תחושת כאב וכן יווצרו סימנים, אזי שיש צורך להשתמש בחומר זה כל הזמן שהאישה לובשת חזייה. בין אם זה בבית ובין אם זה במקומות אחרים. הרפידה גם יכולה גם למנוע סימני חלב גלויים בחזייה ובחולצה. 

איך רוכשים רפידות הנקה

בעיקרון, הרפידות אמורות להתאים לגודל החזייה. לכן אפשר למצוא גדלים שונים. אך אין הבדל מהותי, מאחר וניתן להשתמש במגוון גדלים על פי הצורך. ניתן למצוא רפידות הנקה בחנויות שונות, בין אם זה בתי מרקחת, חנויות שמיועדות לנשים בהריון ואחרי לידה וכמובן בחנויות שמוכרות הלבשה תחתונה עם דגש על הלבשה לנשים אחרי לידה. 

רצוי מאוד לקנות כמה וכמה חבילות של רפידות על מנת שיהיה ניתן להחליף ביניהן. בעיקרון הרפידות לא אמורות להיהרס, אך עם הזמן ייתכן וישחקו וכן ייתכן שיתלכלכו או תהיה סיבה אחרת להחליף אותן. 

יש להשתמש בהן כל עוד מניקים, וכמובן בהנחה וחשים תחושת כאב ורגישות באזור הפטמה והשד. 

ביטוח בריאות בעיות רפואיות בריאות הנפש דיאטה ותזונה הריון וילדים וטרינר כושר וספורט כללי לימודי רפואה מוצרי רפואה ובריאות רפואה אסתטית רפואה כירורגית ופנימית רפואה משלימה רפואת עיניים רפואת שיניים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גויס תרומות לנזקקים בעזרת סרטון
דיכאון קליני זו לא מילה גסה וחשוב שהסביבה תפנים כי מדובר בהפרעה נפשית שאיננה קבועה, אך האדם שלוקה...
קרא עוד »
אוג 26, 2015
מזרן ויסקו – למה הוא כל כך פופולרי?
מזרן ויסקו הוא סוג של מזרן מיטה שיש לו שכבת אוויר באמצע. הוא נועד לספק תמיכה ולהפחית נקודות...
קרא עוד »
יול 01, 2022
טעות של רופא
אנו נוטים לסמוך על הרופא שלנו בעיניים עצומות. כולנו יודעים שרופאים עוברים הכשרה ארוכה ומייגעת וגם...
קרא עוד »
מרץ 26, 2018