השתלות שיניים – מה זה ולשם מה הן מתבצעות?

אחד הטיפולים הנפוצים ביותר בתחום שיקום הפה, הוא טיפול השתלות שיניים בירושלים. מדובר על טיפול שמטרתו לאפשר לנו ליהנות משתל במקום שן שעלינו להסיר מהעצם מסיבה כזו או אחרת. בדרך כלל טיפולי שתלים מתבצעים בקרב מבוגרים, אך ישנם מקרים מסוימים בהם גם חבר'ה צעירים נאלצים לעבור טיפול שכזה, אך רק אחרי ששיניי החלב שלהם נופלות ובמקומן צומחות שיניים רגילות.

שתלי שיניים הם למעשה כמין בורג אשר מחליף את השן ועליו מלבישים סתימה או אלמנט שמאפשר למטופלים להשתמש בשתל כשן לכל דבר. השתל מוברג על פני עצם הלסת והוא מהווה כמין נקודת עיגון עליה. 

שימוש בשתלי שיניים נעשה, כאמור, לצרכים שונים. למשל, הוא נעשה אם וכאשר יש צורך למלא חלל ריק בלסת. אם כתוצאה מתאונה, חבלה או כל דבר אחר, נושרות שיניים, אז במקום שהאזור יהיה ריק, דבר שהוא לא נעים אסתטית וכן פוגע מבחינה תפקודית, אזי שהשתל מהווה תחליף לכל דבר. 

נקודה נוספת, הרבה פעמים יש צורך לעקור שיניים, בפרט אם הן רקובות או גורמות לדלקות ומחלות, ואז אפשר להשתמש בשתל במקום. 

כיצד מבצעים זאת?

היום תהליך השתלת שיניים ממוחשבת הוא יחסית פשוט, בין היתר בזכות העובדה שאפשר להשתמש בהרדמה מלאה ולבצע את התהליך כולו ביום אחד. לפני שמבצעים את הטיפול, יש להכין את המטופל, לבצע בדיקות מקיפות, הדמיה וכן יש לבנות שתלים מתאימים על פי מבנה הלסת והשיניים.

לאחר מכן אפשר להתחיל בתהליך הטיפול, כפי שציינו ניתן לבצע אותו ביום אחד ואפשר לבצע אותו לאורך מספר פגישות. בעיקרון, אם מבצעים את הטיפול ביום אחד, אזי שהוא ידרוש מספר שעות החלמה לאחר מכן ואז יהיה אפשר לחזור לתפקוד על פי הוראות הרופא. 

ביטוח בריאות בעיות רפואיות בריאות הנפש דיאטה ותזונה הריון וילדים וטרינר כושר וספורט כללי לימודי רפואה מוצרי רפואה ובריאות רפואה אסתטית רפואה כירורגית ופנימית רפואה משלימה רפואת עיניים רפואת שיניים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גרבי לחץ: 11 סודות שיעשו לכם טוב על הרגליים (וגם קצת על הבריאות)
גרבי לחץ, לא מה שחשבתם! הם לא רק למי שעומד כל היום או לסבתא עם הורידים הבולטים. למעשה, הם יכולים להיות...
קרא עוד »
יונ 27, 2024
הדברת פשפש המיטה
מחפשים דרך יעילה להדברת פשפש המיטה? ניסיתם כבר הכול ועוד לא הצלחתם להפטר ממנו? אכן, אם תשימו את...
קרא עוד »
אוג 12, 2018
האם גז מדמיע יכול באתם לפגוע בכם?
גז מדמיע הוא אוסף של כימיקלים הגורמים לגירוי בעור, בדרכי הנשימה ובעיניים. הוא נפרס בדרך כלל ממיכלים,...
קרא עוד »
מאי 09, 2022