איך יודעים שיש אבנים בכליות ומתי כדאי לגשת לרופא?

כל מה שרציתם לדעת על אבנים בכליות

כיצד תוכלו לדעת אם אתם סובלים מכאבים הנובעים מהכליות? מהם הסימפטומים? מתי כדאי לגשת לרופא? כאן נוכל לענות לכם על כל השאלות הללו.

מהן אבנים בכליות?

לרוב היווצרות אבנים בכליות, נגרמת כתוצאה ממינרלים אותם ניתן למצוא בשתן וכאשר מופיעים התנאים המתאימים, עלולות להיווצר כמה אבנים בכליות. לרוב הסימפטום הראשון הוא כאבים במותניים, הם עלולים להיות עזים ולהופיע בפתאומיות ללא שום התרעה.

איך יודעים שיש אבנים בכליות ומתי לגשת לרופא?

אם מופיעים סימפטומים המעידים על היווצרות אבנים בכליות, כגון כאבים עזים במותניים, יש לפנות מיד לרופא. הסיבות אשר בגינן עלולים להופיע הכאבים, נובעות בין היתר מתזונה לא נכונה, צריכה גבוהה של מלח, נתרן וחלבון, בהחלט תזונה שכזו איננה תורמת לבריאות, והיא גם היא עלולה לגרום לבעיה. למעט זאת יש לצרוך שתי מנות חלביות מידי יום.

מתי כדאי לגשת לרופא?

כאשר מופיעים סימפטומים אשר מעידים על היווצרות אבנים בכליות, כדאי מאוד לפנות לרופא אורולוג, בעל וותק רב וניסיון בתחום, והוא זה שיקבע מהן דרכי הטיפול. יכולים להיות כמה סימפטומים שונים, ביניהם דלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן, והתופעה יכולה לנבוע על רק גנטי.

האם האבנים גורמות לחסימה?

במקרים האלה יש לקבוע תור לרופא, לדווח לו על התסמינים לאבנים בכליות, לעיתים  אבנים בכליות יוצרות חסימה וקיים סיכוי שהן לא יפלטו עם השתן, לכן הטיפול יכול גם להיות פולשני.

שיטות מתקדמות לטיפול

כיום ניתן לרסק את האבנים באמצעות שיטות מתקדמות, כגון למשל גלי הדף. על מנת לבצע את הטיפול, הרופא עושה שימוש במכשיר ייחודי, הוא זה שמייצר את גלי ההדף, וניתן לכוון את האבנים באמצעות הקרניים. המטרה היא לפורר את האבנים כך שיפלטו בעת מתן שתן. חושבים שאתם סובלים מאבנים? צרו קשר עם ד"ר ניר קליינמן >>>

ביטוח בריאות בעיות רפואיות בריאות הנפש דיאטה ותזונה הריון וילדים וטרינר כושר וספורט כללי לימודי רפואה מוצרי רפואה ובריאות רפואה אסתטית רפואה כירורגית ופנימית רפואה משלימה רפואת עיניים רפואת שיניים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם מומלץ לשלב אביזרים לשיפור חיי האהבה שלך?
האם אתה שוקל האם הצגת אביזרים יכולה להועיל לשיפור חיי האהבה שלך? במאמר זה נעמיק בשאלה האם כדאי לשלב...
קרא עוד »
פבר 06, 2024
הדברת פשפש המיטה
מחפשים דרך יעילה להדברת פשפש המיטה? ניסיתם כבר הכול ועוד לא הצלחתם להפטר ממנו? אכן, אם תשימו את...
קרא עוד »
אוג 12, 2018
מרכז אסתטיקה רב תחומי בתל אביב – TLV מדיקל סנטר
אסתטיקה משחקת תפקיד משמעותי בחייהם של אנשים רבים. למראה הפיזי שלנו יכולה להיות השפעה עמוקה על ההערכה...
קרא עוד »
אפר 30, 2023