טיפים לטיפול בעור קשה או סדוק

טיפים לטיפול בעור קשה או סדוק

סובלים מעור קשה או סדוק בכף הרגל? בשורות הבאות ננסה להבין יחד איך זה עובד? ממה זה נגרם? איך מטפלים בזה? ואיך מונעים עור קשה או סדוק בכפות הרגליים.
נביא בפניכם גם טיפים לטיפול בעור קשה או סדוק.

איך זה נגרם?

תחילה בואו נבין איך זה קורה? ממה זה נגרם? עור קשה בכף הרגל נוצר רק כתוצאה מתנאי לחץ על הרגל. לדוגמה: לחץ של פעילות או של קשירת הנעליים על הרגל. היווצרות תופעה זו דומה ליבלות, אך בצורה מינורית ורגועה יותר. בדרך כלל עור קשה או סדוק מופיע באזורים כמו כרית כף הרגל, העקב ודפנות כף הרגל. לעיתים יוכל להיווצר עור יבש בכפות הרגליים כתוצאה ממשקל עודף או כתוצאה מהריון, אלו יוצרים לחץ על הרגל בהנעלה.

מה הסיכונים בעור קשה או סדוק?

ישנם גם סיכונים ואי נעימויות הכרוכות בעור יבש או סדוק. ראשית, עור יבש אינו דבר נעים ולעיתים זה גם מכאיב. ישנם מקרים בהם עיבוי העור אשר נמצא באזורי לחץ עלול לפתח שורשים והיא עלולה להפוך ליבלת לחץ שורשית.

קיים סיכון נוסף בעור קשה או סדוק, כאשר האבחנה בין עור קשה או סדוק לבין עור פטרייתי עלול להיות מוטעה. כאשר תופעות הלוואי הן שונות והטיפול בפטריות הן שונות.

במקרים קיצוניים של עור סדוק, עלול להיווצר סדק עמוק כתוצאה מהתעבות העור, דבר זה עלול לגרום לכאבים עזים.

מניעת עור קשה או סדוק

כך תמנעו את זה: מומלץ לנעול נעליים רחבות ואלסטיות ככל שניתן. בכדי למנוע זיהומים בכף הרגל, יש לגרוב גרבי כותנה, כך שהגרב תספוג את הזעה והלחות שברגל. כמו כן רצוי לשים בנעל רפידה סופגת.

יש לכם שאלה? מוזמנים להיוועץ עם המומחים של מדיקל לב פדיקור

כתיבת תגובה

סגירת תפריט