בעיות ראיה וההשפעה שלהן על חיינו

בעיות ראיה וההשפעה שלהן על חיינו

בחיי היום יום, כשכל החושים שלנו עובדים, אנחנו לא באמת חושבים או חוששים מכך שיום אחד אולי נאבד את הראיה.

עם זאת, מחלות כמו גלאוקומה אכן יכולות להוביל אפילו עד מצבים של עיוורון מוחלט, והדבר החשוב ביותר הוא לנסות לאבחן אותן כמה שיותר מהר. מדובר על קבוצת מחלות שלמעשה קשורות בלחץ התוך עיני, וכתוצאה מהלחץ שדה הראיה שלנו הופך להיות קטן יותר, עד כדי כך שזה עלול להגיע למצב של עיוורון מוחלט.

מהם הגורמים העיקריים?

על מנת שנוכל להתמודד טוב יותר עם מחלה כמו גלאוקומה צריך לדעת כמובן מהם הגורמים, ובמקרה של מחלה זו ניתן לראות שהגורמים יכולים להיות מורכבים ושונים זה מזה. מצד אחד העניין של תורשה, היסטוריה משפחית וגזע יכולים להשפיע על קיום המחלה, אך מצד שני יש גם גורמים שיכולים להיות קשורים לנטילת תרופות שונות. כל אחד מאיתנו מגיב באופן שונה לטיפול תרופתי ואצל אנשים מסוימים עלול להיווצר כתוצאה מתרופות שונות לחץ תוך עיני גדול במיוחד.

ההתמודדות עם המחלה

בימינו עם כל מחלה אפשר להתמודד, אם כי ברמות שונות כמובן. יש מחלות שאפשר להעביר באופן מלא ויש כאלה שיהיה הרבה יותר קשה להילחם בהן. במקרה של מחלת הגלאוקומה צריך להיות מודעים לכך שיש משמעות לשאלה באיזה שלב של המחלה מתחיל הטיפול. לכן ניתן לראות שיש מקרים שבהם על ידי טיפול תרופתי אפשר להקל על המצב ואילו במקרים אחרים צריך להשתמש בשיטות כמו לייזר או ניתוח מלא. חשוב לפנות אל מומחים בתחום שיוכלו לעשות בדיקה, לאתר את המחלה וגם להציע את הפתרון הטוב ביותר. לא אצל כל אחד מאיתנו תהייה אותה תגובה לטיפול ולכן לעיתים יש צורך לנסות מספר טיפולים.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. ofer223@gmail.com'

    אכן הרבה פעמים ישנם דברים שיכולים להפתיע אותנו כמו איבוד הראייה או מחלות אחרות. אני אישית במקרים של העין, שמח שיש לי אופטומטריסט שאני יכול לסמוך עליו מידי פעם הולך לבדיקות ראייה שגרתיות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט