מחלת הדיכאון והשפעה על חיינו

מחלת הדיכאון והשפעה על חיינו

אם יש תופעה שבשנים האחרונות נפוצה וידועה לכולנו, זו תופעת הדיכאון, ורבים מאוד מהאוכלוסייה בכל העולם סובלים מהמחלה הזאת. למעשה מחקרים מצביעים על כך שלפחות חמישית מהאנשים בעולם יסבלו בשלב כלשהו בחייהם ממחלה כמו דיכאון, כך שברור מדוע זה מטריד רבים מאיתנו. חשוב להבין שיש הבדל בין מצבים המוגדרים כדיכאון ובין מצבים שבהם פשוט אין לנו מצב רוח טוב, וצריך להיות ערים להבדלים האלה. בבואנו לנסות לבדוק מה הגורמים העיקריים למחלה הזאת, ניתן לראות שלחוקרים אין תשובה אחת יחידה וברורה. מדובר על גורמים אישיותיים, חברתיים, סביבתיים ואפילו תורשתיים, כך שזה בהחלט נכון לומר שכל אחד מאיתנו עלול לסבול מהמחלה הזאת.

מה עושים בנידון?

אם גם אתם שייכים לאותם האנשים שחוששים לחלות במחלה כמו דיכאון, אז כדאי שתדעו שהחשש הגיוני, ויתרה מכך, כדאי לדעת שיש מה לעשות בנידון. הרבה פעמים עצם העובדה שנשמור על סדר יום קבוע ונשלב בו גם פעילויות שגורמות לנו לאושר תעזור לנו. כמו כן, פעילות גופנית מתגלה בכל פעם מחדש כגורם שבהחלט יכול לסייע בהתמודדות עם המחלה וגם כמונע את התפתחותה, כך שבהחלט כדאי לכם לשלב גם ספורט בחיי היום יום. הבדידות עלולה גם היא להוביל לתופעת הדיכאון ברמות כאלה ואחרות כך שכדאי גם למלא את החיים בכמה שיותר אנשים שיש לכם דברים במשותף איתם.

איך מתמודדים?

הדבר הראשון, והחשוב ביותר, זה להיות ערים למצב ולבדוק אותו. ההזנחה, כמו שקורה בהזנחה של כל מחלה אחרת, עלולה לגרום למצב להיות גרוע יותר ולכן חשוב לפנות אל המומחים. צריך גם למצוא את הטיפול המתאים ביותר, אפילו אם זה כולל ניסוי ובדיקה של מספר תרופות ומינונים שונים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט