טיפים לתזונה נכונה

טיפים לתזונה נכונה

אחת הבעיות של לא מעט אנשים, היא חוסר היכולת לשמור על תזונה נכונה לאורך זמן. הרבה מאוד אנשים מתקשים לשמור על תפריט בריא ונכון, מסיבות שונות, בין אם זה בגלל תנאי עבודה, איכות חיים, ודברים אחרים שיכולים להשפיע על התזונה באופן יומיומי ומעבר לכך. 

לכן, חשוב שהם ילמדו מהי תזונה נכונה ואיך יוצרים תפריט בריא ונכון. זאת על מנת שיוכלו לשמור על עצמם וכן יוכלו לפתח הרגלים אשר יישמרו לאורך זמן. שכן, תזונה נכונה היא לא רק עניין רגעי, היא לא רק עניין למספר ימים או שבועות, אלא זה משהו שאמור להיות למשך תקופת חיים ארוכה, אחרת עלולים לחזור אל ההרגלים הישנים. 

לפני שאנחנו נציג מספר טיפים, חשוב להבהיר שהרעיון בתזונה נכונה איננו מתבסס רק על צריכת מזון כזה או אחר, אלא גם על העובדה שיש לשמור על ארוחות מסודרות. כלומר, יש להתייחס לשאלה מה אוכלים וכן לשאלה מתי אוכלים את זה. 

מה הם הטיפים הנכונים עבורנו

ראשית, יש להקפיד על ארוחות מסודרות, קבועות. כלומר, לנסות שכל ארוחה תהיה באותה שעה מדי יום, בוקר, צהריים, ערב. כמו כן, רצוי להקפיד על כך שאנחנו לא נוכל אוכל בין לבין. 

שנית, עלינו להקפיד שבכל ארוחה נאכל חלבונים, פחמימות בריאות, ומרכיבים אחרים כמו ברזל, ויטמינים ואחרים. יש לוודא שלפחות בשתי ארוחות (צהריים וערב) נאכל ירקות. 

שלישית, חשוב לבדוק מה יש בכל פריט מזון, מה הוא מכיל, אילו מרכיבים, כמה שמן, נתרן, סוכר יש בו. 

ארבע, מוטב לאכול דברים טבעיים. למשל, אם אנחנו רוצים לאכול ממרח מסוים, אז לוודא שהוא עשוי אך ורק מהחומר ולא מתוספות סוכר ותוספות אחרות שאינן בריאות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט