האם אבקת קולגן באמת יעילה?

האם אבקת קולגן באמת יעילה?

החלום של כל אחד מאיתנו הוא להרגיש ולהיראות צעיר מגילו האמיתי. זו הסיבה שאנחנו בוחרים להשתמש לא פעם באמצעים שונים לשם כך, למשל אבקת קולגן.

מה זו אבקת קולגן והם היא באמת יכולה לעזור לנו?

לא מעט אנשים מתעניינים באבקת קולגן בשנים האחרונות. בין אם זה בצד המחקרי, המדעי ובין אם זה בצדדים אחרים, מתוך כוונה להבין את המשמעות והחשיבות שלה, מתוך כוונה להבין האם היא באמת יכולה לעזור לנו, לתרום לכך שניראה ונרגיש יותר צעירים.  בשביל להבין האם באמת מדובר בחומר יעיל, כפי שנהוג לחשוב ובצדק, צריך להבין מה זה בכלל. ממה האבקה עשויה ומהיכן היא מגיעה.

קולגן – קווים לדמותו

קולגן הוא חלבון שמאוד נפוץ בגוף שלנו. הוא מהווה כמעט 30 אחוז מכלל החלבונים שיש לנו בגוף והוא מצוי בשכבת הדרמיס של העור, השכבה האמצעית, מה שמספק לו יציבות ותמיכה. מלבד בעור, הרי שאנחנו יכולים למצוא קולגן במגוון רחב של מקומות בגוף שלנו, דוגמא עצמות, איברים, שרירים, רקמות ועוד. למעשה, מומחים רואים בו את מה שמחזיק ומחבר את הגוף שלנו.

מכאן אנחנו יכולים עד כמה משמעותי החומר וכן אפשר להבין את היעילות שלו. מעצם זה שמדובר בחומר שקיים בתוך הגוף שלנו ולא מדובר בחומר זר, לא מדובר בחומר שהגוף שלנו לא מכיר ועלול לדחות אותו. מדובר בחומר שנמצא בתוך הגוף שלנו והוא חלק בלתי נפרד ממנו. צריך לומר, שאנחנו צורכים גם קולגן באמצעות מרכיב שנקרא ג'לטין אשר מצוי ביוגורטים, גלידה ועוד. במילים אחרות, מדובר בחומר שאנחנו חיים איתו בשלום.

אבקת קולגן מאוד יעילה לגוף והכרחית עבורה. מאחר ואנחנו מתחילים בשנות העשרים לחיינו לאבד קולגן ולא מייצרים כמות שווה, אז אנחנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם קמטים וסימנים אחרים. אבקת קולגן יכולה לעזור למלא את החסר ובכך היא יכולה להחזיר את המראה הצעיר והרענן שאנחנו חפצים בו.

שנסכם?

כאמור, קולגן הוא חומר איכותי לגוף, חומר שיכול לעשות לו פלאים ולהעניק לנו את המראה שאנחנו רוצים וכמהים לו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט