הסכנות של כבד שומני, ואיך לטפל בו

הסכנות של כבד שומני, ואיך לטפל בו

כבד שומני זו מחלת כבד נפוצה. כבד מוגדר כשומני במצב בו אחוזים גבוהים מידי ממשקל הכבד הם שומן. מחלה זו עלולה להתבטא בהצטברות שומנים בכבד בלי תופעות נוספות. אך עלולה להביא לדלקות כבד וכן למחלת שחמת הכבד. אמנם בעבר לא הכירו הרופאים בסכנה של הכבד השומני, אך כיום התופעה בהחלט מוגדרת כמסוכנת, היות שרבים מהחולים בכבד שומני נוטים לפתח מחלות כבד סופניות, ולהזדקק להשתלת כבד.

מחלות וסכנות בגין כבד שומני

מחלת כבד שומני מסכנת את החולה ומכניסה אותו לקבוצות סיכון של סכרת 2, יתר שומנים בדם. לחץ דם גבוה ועוד. בלי משקל עודף וחולי סוכרת יהיה בסיכון גבוה לפתח את המחלה בהשוואה לאנשים אחרים. כמו כן מי שאובחן כבעל כבד שומני נמצא בסיכון לפיתוח מחלות כרוניות שמהוות גורם מסכן למחלות לב. למעשה כיום הרפואה מאמינה כי כבד שומני זה איתות ראשון להופעתה של התסמונת המטבולית.

הטיפול בתופעה

היות וכבד שומני עלול לגרום לתופעות בריאותיות חמורות חשוב מאוד לטפל בתופעה בהקדם. הטיפול נועד לפתור את התסמינים ולמנוע הופעתן של מחלות נוספות. בין היתר יאזנו את הסוכרת, יפחיתו שונים בדם, ידריכו להפחתה במשקל וכן המטופל יונחה לבצע פעילות גופנית רבה. שינוי אורח החיים יוכל להביא את השינוי המיוחל, ולמנוע את השתלשלות המחלה והופעת תסמינים נוספים ומסוכנים.

הטיפול הטבעי בכבד השומני

נכון להיום אין תרופה לכבד שומני. וזה אומר שאם אדם אובחן כלוקה בכבד שומני יהיה עליו לחולל שינוי משמעותי באורח החיים שלו. לשנות את התזונה שלו מן הקצה אל הקצה, להפחית ממשקלו בצורה הדרגתית ומונחית, וכן לוודא כי הסוכר בגופו מאוזן. ניתן להיעזר ברופא ובצוות במרפאות הקונבנציונאליות, אך קיימת אפשרות נוספת ומומלצת, והיא פנייה אל גורם טיפולי מהתחום האלטרנטיבי. מדובר על טיפול ייעודי שבוחן את מצב החולה ואת הסימפטומים הנוכחיים מהם הוא סובל. והתאמת תפריט ייעודי ומותאם ספציפית לפי מצבו. התפריט יכלול מאכלים דלי שומן וללא סוכר. והוא יחתור לאזן את מצב החולה ולשפר את תפקוד המערכות בגופו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט