פתרון לבעיות עיכול

פתרון לבעיות עיכול

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם, מסיבות שונות מתמודדים עם בעיות עיכול. בין אם זה בגלל אלרגיות לסוגי מזון שונים, בין אם זה בגלל צריכה לא נכונה של מזון, בעיות פנימיות ודלקות שונות שנוצרות עם הזמן, תופעות שנוצרות עם הגיל ועוד.

לשמחתנו יש פתרונות שונים כיצד להתמודד עם בעיות במערכת העיכול, פתרונות אשר יכולים לעזור באופן נקודתי ורחב. כמובן שבשביל להשתמש בפתרון הנכון, יש צורך להבין קודם מה הבעיה ורק לאחר מכן, חשוב להבין כיצד להתמודד איתה. לשם כך יש לפנות אל מטפל שמתמחה בטיפול בבעיות עיכול.

יש מי שפונה לרופאים ברפואה קונבנציונאלית, אך ברוב המקרים עדיף לפנות דווקא למטפלים אלטרנטיביים ולו מהסיבה הפשוטה, שצורות הטיפול שלהם הרבה יותר פשוטות, מהירות ופחות מזיקות לגוף. צריך לזכור שבמסגרת טיפול אלטרנטיבי, גם משתמשים בחומרים טבעיים וגם בוחנים את ההשפעה של הטיפול על אלמנטים ואזורים אחרים בגוף.

פתרונות אפשריים לבעיות עיכול

ראשית, המטפל יבחן את התפריט של המטופל ויקבע האם הוא נכון ויעיל. יש מקרים רבים בהם יגלה המטפל שהתפריט איננו בריא ועלול לגרום נזק למטופל, לכן הוא יציע לו תפריט חלופי שמבוסס יותר על דברים מהטבע, דברים שפחות מסכנים את גוף האדם.

שנית, ייתכן מאוד שהתפריט שלו כולל ירקות ופירות שעברו הדברה, לכן הוא ימליץ על שימוש בחומרים אורגניים. זה יכול להיות לא רק בהקשר של ירקות ופירות אלא גם בהקשרים נוספים, בין אם מדובר בתבלינים ובין אם מדובר בקטניות.

שלוש, פעילויות נלוות. ישנם דברים שונים שיכולים להשפיע על מערכת העיכול, התפריט הוא אחד מהם, אך יש דברים נלווים, למשל, פעילויות גופנית, שינה ועוד. לכן המטפל יבחן את סדר היום של המטופל ויעזור לו לסגל סדר יום בריא יותר.

ארבע, חומרים שיכולים להשפיע במצבים שונים על מערכת העיכול, אנחנו מדברים על סוכרים, פחמימות ריקות, אוכל שמן ועוד. מדובר על מגוון רחב של חומרים שיכולים להשפיע על הגוף ובכלל.

חמש, עומסים. מערכת העיכול יכולה להיות מושפעת מכמות האוכל שאנחנו צורכים. לכן אחד הפתרונות יהיה, חלוקה נכונה של המזון לאורך כל היום.

 

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט