השתלת קרנית, מתי וכיצד

השתלת קרנית היא הליך רפואי המשמש להחלפת הקרנית, המשטח הקדמי הצלול של העין, בקרנית תורמת בריאה. ההליך נעשה בדרך כלל כאשר נזק או מחלה גרמו לאובדן ראייה וטיפולים אחרים נכשלו. זה יכול לשקם את הראייה ולשפר את איכות החיים עבור אלה שאיבדו את הראייה עקב מחלות או פציעות בקרנית. שיעור ההצלחה של השתלות קרנית גבוה מאוד ורוב האנשים יכולים לצפות להחזיר את הראייה האבודה לאחר הניתוח.

מתי עושים השתלת קרנית?

השתלת קרנית היא הליך כירורגי המחליף קרנית חולה או פגומה ברקמה בריאה מתורם. זהו הסוג הנפוץ ביותר של ניתוחי השתלה וניתן להשתמש בו לטיפול במצבים כגון צלקות בקרנית, קרטוקונוס, ניוון פוך ומחלות עיניים אחרות. אחוזי ההצלחה של השתלות קרנית גבוהים וההליך הפך נפוץ יותר בשנים האחרונות עקב התקדמות הטכנולוגיה הרפואית. ההליך כולל הסרת הקרנית הפגועה או החולה והחלפתה בקרנית בריאה מתורם. רקמת התורם נבדקת בקפידה לגבי תאימות לפני ההשתלה בעין המטופל. לאחר הניתוח, על המטופלים לעקוב אחר הנחיות ספציפיות כדי להבטיח שעיניהם מתרפאות כראוי והראייה משוחזרת.

איך עובד ההליך?

השתלת קרנית היא הליך כירורגי שבו קרנית פגומה או חולה מוחלפת ברקמת תורם בריאה. הליך זה יכול לסייע בשיקום הראייה שנפגעה עקב מצבים כגון צלקות בקרנית, זיהום, טראומה או מחלה. זה יכול לשמש גם כדי לתקן בעיות ראייה הנגרמות על ידי שגיאות שבירה. שיעור ההצלחה של הליך זה הוא גבוה והוא יכול להחזיר את הראייה של המטופל לרמות כמעט נורמליות. זמן ההחלמה משתנה בהתאם לבריאותו של האדם ולסוג ההשתלה שבוצעה.

איך העין ניזוקה? השתלת קרנית מלאכותית היא הליך שבו רקמה בריאה מוסרת מאדם אחד ומושתלת בעין של אחר. זה עשוי להיעשות ממגוון סיבות, כגון ניתוח קרטופלסטיקה מתקדם עקב צלקות בקרנית, זיהום בקרנית או טראומה. זה יכול להתבצע גם כדי לתקן בעיות ראייה הנגרמות על ידי שגיאות שבירה. שיעור ההצלחה של הליך זה הוא גבוה והוא יכול להחזיר את הראייה למטופל לרמות כמעט נורמליות. זמן ההחלמה משתנה בהתאם לבריאותו של האדם ולסוג ההשתלה שבוצעה.

ביטוח בריאות בעיות רפואיות בריאות הנפש דיאטה ותזונה הריון וילדים וטרינר כושר וספורט כללי לימודי רפואה מוצרי רפואה ובריאות רפואה אסתטית רפואה כירורגית ופנימית רפואה משלימה רפואת עיניים רפואת שיניים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רקדנית בטן למסיבת מקווה
שיפור משמעותי בהווייתו של האירוע שלכם יכול לבוא לכדי ביטוי אם רקדנית בטן תיקח בו חלק. רקדנית בטן...
קרא עוד »
נוב 27, 2017
ניתוחי מתיחת פנים –מה באמת חשוב לדעת?
סובלים מעודפי עור באזור הפנים והצוואר? קמטי ההבעה בפניכם מעמיקים וטיפולי ההזרקות והמילויים אינם...
קרא עוד »
יונ 06, 2017
ממה מורכבת זוגיות טובה?
נראה שכולנו מבקשים רק דבר אחד בחיים שלנו – זוגיות טובה. טוב זה אולי מאוד פשוט לרצות זוגיות טובה אבל...
קרא עוד »
ספט 29, 2020