נעלי עבודה באמת שומרות לנו על הבריאות?

נעלי עבודה באמת שומרות לנו על הבריאות?

עבור כל אדם קיימת חשיבות גבוהה לשמירה על בריאותו בכל רגע נתון במהלך היום – אם במהלך הנהיגה הזהירה למקום העבודה, אכילת מזונות בריאים ומזינים במהלך היום, שמירה על בריאות העור במהלך חשיפה לשמש, שתייה מרובה של מים למניעת התייבשות ועוד שלל פעולות אחרות שלעיתים נעשות ללא מודעות ישירה, אלא כחלק מהתנהגות נורמטיבית שגרתית.

יש לזכור כי בנוסף לשמירה על הבריאות במהלך היום, אם באוכל שאוכלים, פעולות שמבצעים וכו' כדאי לשים לב לנעליים שנועלים במיוחד במהלך יום עבודה. נעלי עבודה איכותיות ומותאמות מאפשרות לכל עובד להבטיח את השמירה על בריאותו במהלך כל שעות עבודתו, כיוון שהנעליים משפיעות על מכלול שלם של גורמים והשפעות בריאותיות על גוף האדם.

סוגים של נעלי עבודה 

  • נעלי עבודה מקצועיות – אלו נעלי עבודה המותאמות לכל עובד בהתאם לסוג ומאפייני עבודתו, בין אם מדובר על נעליים מוגבהות, נעליים עם חלק עשוי פלדה להגנה על הרגליים ממשקלים כבדים וכו'.
  • נעלי עבודה משולבות – נעלי עבודה חזקות ועמידות במיוחד, המעניקות נוחות ובטיחות לעובדים בשטח.
  • נעלי נוחות – נעליים מסוג זה ייעודיות עבור עובדים בבתי חולים, מסעדות, בתי מלון ומקומות סגורים נוספים בהם העובדים עומדים שעות רבות וארוכות במהלך היום.

מהם החשיבות של נעלי עבודה?

למרות שנעלי עבודה מיועדות לנעילה על כפות הרגליים, הן משפיעות באופן ישיר גם על היציבה ובריאות הגב של העובדים. הצורך בנעלי עבודה איכותיות קיים בעיקר עבור עובדים שנאלצים להיות בעמידה ותזוזה במרבית שעות היום, ולכן חשוב שיהיה להם משטח נוח, גמיש ובריא לדרוך עליו כדי למנוע בעיות בריאותיות שונות כמו כאבי גב, כאבי רגליים, שפשופים בכפות הגליים, כאבי מאמץ וכו'.

לכן נעלי העבודה מוכרחות להיות מצד אחד נוחות לנעילה, ומצד שני גם אורטופדיות ומותאמות לרגליים של העובד מבחינה בריאותית. נוסף לפן הנוח והבריא נעלי העבודה צריכות להיות בטיחותיות ולהגן על רגלי העובדים, במיוחד אם מדובר על עובדים הנמצאים בשטח במשך רוב שעות היום, או כאלו הנושאים משאות כבדים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט