תו נכה – כיצד אפשר לקבל תו נכה

תו נכה – כיצד אפשר לקבל תו נכה

ישראלים אשר מוגדרים נכים ובעלי מוגבלויות, על ידי המדינה, בין אם זה בגלל פציעה, מחלה, מום מלידה, יכולים לקבל הטבות וזכויות ייחודיות במהלך השנים, זאת על מנת להקל עליהם ולאפשר להם להיות חלק בלתי נפרד מהחברה. אחת הזכויות הוא תו נכה

תו נכה, הוא תו לרכב אשר מאפשר לאנשים עם כסאות גלגלים או מוגבלויות תנועה שונות, לחנות בכל מקום בו יש חניית נכה וכן במקומות מסוימים, כאשר אין אפשרויות חנייה אחרות, קראו בהרחבה אודות תו נכה לרכב. התו נועד להקל עליהם בתנועה, בשביל שלא יצטרכו לעבור מרחק גדול בשביל להגיע אל היעד שלהם. מה שעומד מאחורי זה, הוא רצון לייצר מצב בו אנשים עם מוגבלויות יוכלו לנוע בצורה חופשית, בטוחה ונוחה, ולא יהיו תלויים בגורמים אחרים, או חס וחלילה לא יוכלו להתנייד בכלל.

קבלת תו נכה היא לא דבר פשוט, שכן המדינה קבעה כללים ברורים מי יכול לקבל וכיצד אפשר לקבל תו שכזה. המטרה בכללים ותנאים אלה, זה למנוע מצב שכל אחד יוכל לדרוש ולקבל תו זה. 

מי וכיצד אפשר לקבל תו נכה?

בעיקרון, תו נכה ניתן לכל אדם שהמדינה הגדירה אותו שיש לו אחוזי נכות. חשוב להבהיר שיש הבדלים בין התווים השונים. יש תו שמיועד לאנשים שמוגדרים נכים בלבד, תו שמיועד לאנשים עם כסאות גלגלים, תו שמיועד לנכים של משרד הביטחון וכן תו שמיועד לנכים עם כסאות הגלגלים של משרד הביטחון. החוק איננו מבדיל בין התווים השונים. 

ניתן לקבל תו עבור שני כלי רכב, כאשר במידה ומדובר בילד נכה, אז ההורים שלו יכולים לקבל תו נכה, על מנת שיוכלו להסיע אותו לכל מקום ולחנות בחניית נכה בצורה חופשית. 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט