הכל על מניעת הריון ללא הורמונים

הכל על מניעת הריון ללא הורמונים

כיום ניתן למנוע הריון בצורה מבוקרת ויעילה, הודות למגוון תכשירים ואמצעים הניתנים לרכישה כמעט בכל בית מרקחת או חנויות פארם. המודעות למניעת הריון לא רצוי היא חשובה עבור כל אישה כבר בהגיעה לגיל הפוריות, זאת כדי שתוכל לנהל יחסים בריאים ותקינים בבגרותה עם בני זוג קבועים ואף מזדמנים.

בין מגוון המוצרים הקיימים היום על המדפים, ניתן לומר כי אמצעי מניעת הריון נחלקים לשני סוגים עיקריים – אמצעי מניעה הורמונליים ואמצעי מניעה פיזיים. לכל אחד מסוגים אלו יש את היתרונות והחסרונות שלו, עליהם נרחיב במאמר הנוכחי.

עוד על מניעת הריון ללא הורמונים באתר VCF

מניעת היריון ע"י אמצעי מניעה הורמונליים

אמצעי מניעה הורמונליים הם אמצעי מניעה המשפיעים באופן ישיר או עקיף על רמות ההורמונים הקיימות בגוף, כך שלאחר לקיחתם מתרחש תהליך פנימי בגוף המונע את הכניסה להריון, ומאפשר להימנע משימוש במוצרים ואביזרים חיצוניים במהלך קיום יחסים.

מניעת היריון ע"י אמצעי מניעה פיזיים

אמצעי מניעה פיזיים הינם מגוון של אביזרים ומוצרים המיועדים לשימוש פיזי של האישה או הגבר לפני קיום היחסים, ואינם מתבססים על רכיבים הורמונליים המשפיעים על רמות ההורמונים בגוף האישה. בין המוצרים הנפוצים בשימוש בקטגוריה זו ניתן למצוא את הקונדומים, דפים מתמוססים, דיאפרגמה, התקן תוך רחמי ועוד.

מה היתרונות של מניעת הריון ללא הורמונים?

בין החסרונות הבולטים באמצעי מניעה הורמונליים נמנים ההשפעות השונות על הגוף כתוצאה מלקיחת תכשירים הורמונליים, נוסף על משך ההשפעה של יעילות התכשירים המצריכה המתנה עד לתחילת התהליך ההורמונלי בגוף האישה. משום כך מניעת הריון ללא הורמונים היא מומלצת ואף מועדפת יותר על נשים רבות, כמו לדוגמה שימוש בדף מתמוסס למניעת הריון המכיל קוטל זרע, ולכן מאפשר לקיים יחסים בצורה נוחה ובטוחה מבלי לערב הורמונים שונים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט