מה זה NLP

מה זה NLP

אחת הבעיות הגדולות ביותר שלנו, בתור בני אדם, אנחנו יוצרים לעצמנו הרגלים, דפוסים, אשר משפיעים על החיים שלנו בצורות שונות. מדובר על הרגלים ודפוסים, שיכולים להשפיע עלינו ביום יום, בתפקוד החברתי שלנו, בעבודה, ובכל דבר אחר. 

אנחנו לא תמיד שמים לב לכך, ולא תמיד אנחנו מבינים עד כמה הדפוסים וההרגלים משפיעים עלינו. מצד שני, לא מדובר בהכרח בדפוסים והרגלים שליליים, כמו התמכרות לחומרים, אך בהחלט מדובר על דפוסים והתנהגויות שיוצרות שיח מסוים, על פיו אנחנו מנהלים את חיינו ומקבלים החלטות בנושאים מסוימים. 

על מנת להתמודד עם מצב זה, נוצר NLP, ניתוב לשוני פיזיולוגי (קראו בהרחבה באתר https://stronger.co.il). הרעיון של תהליך זה, הוא להביא לידי כך שאנחנו נדע לשנות את השיח בתוכו אנחנו חיים ואיתו אנחנו מתנהלים, על מנת להשיג תוצאות הרבה יותר טובות. זה נכון הן לגבי יחסים עם אנשים אחרים, קרובים או רחוקים, וזה נכון לגבי הדרך בה אנחנו מתייחסים לעצמנו.

NLP זו שיטה מאוד מקובלת ונפוצה בעולם, הרבה מאוד אנשים בחרו להתמחות בה ועוסקים בה, לא רק באופן מקצועי אלא גם באופן אישי, אם הנושא מעניין גם אתכם עברו לסילבוס הקורס.

כיצד שיטת NLP יכולה לעזור לנו? 

ניקח לדוגמא מצב סטנדרטי, בו אנחנו חשים תחושות שליליות כלפי דברים מסוימים שאנחנו עושים, מה שיוצר הרגלים ודפוסים שאנחנו לא יכולים להימנע מהם, וכן שיח מסוים שמשפיע עלינו ועל התפקוד שלנו. 

בעזרת NLP, אנחנו לומדים כיצד לשנות את הגישה המחשבתית שלנו, כיצד להתנהג אחרת בסיטואציות אלו, ואז אנחנו יודעים איך לפעול בצורה נכונה. זה מאפשר לנו לייצר דפוסים אחרים, הרבה יותר טובים עבורנו, וכן להשיג תוצאות יותר איכותיות. 

כמובן שזה תהליך שלוקח זמן ודורש הרבה מאוד מחשבה, אך זה בהחלט אפשרי באמצעות NLP.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט