החלמה מניתוח אף – מה אנחנו צריכים לדעת על תקופת ההחלמה

החלמה מניתוח אף – מה אנחנו צריכים לדעת על תקופת ההחלמה

ישנם ניתוחים, שמחייבים אותנו לתקופת החלמה ארוכה. בין אם זה בבית החולים עצמו ובין אם זה בבית. מדובר על ניתוחים שיחייבו אותנו להישאר בבית, לא לעבוד, לא לבצע פעילויות גופניות ודברים אחרים. אנחנו צריכים להתרגל לשגרת חיים חדשה. 

לשמחתנו, אם ברצוננו לעבור ניתוח אף, ניתוח פלסטי סטנדרטי, הרי שלא נדרשת מאיתנו תקופת החלמה ארוכה. אנחנו בהחלט יכולים לחזור לשגרה ודי מהר. זאת בהנחה כמובן שאין סיבוכים, זיהומים ודברים אחרים שעלולים להפריע, וכמובן, בהנחה סבירה, שאנחנו מקפידים לבצע את הוראות הרופאים, בין אם זה כשאנחנו נמצאים בבית החולים אחרי הניתוח ובין אם זה שאנחנו משתחררים הביתה, דבר שקורה זמן קצר אחרי הניתוח, בדרך כלל (קראו על ניתוח אף – ד"ר רון עזריה).

חשוב להדגיש, עוד לפני שאנחנו נכנסים אל חדר הניתוח, למעשה בשלב בו אנחנו מחליטים לעבור את הניתוח ומסכמים עם הרופא מתי הוא ייערך, עלינו לברר את כל הפרטים אודות תקופת ההחלמה. מה בדיוק נדרש מאיתנו לעשות, כיצד זה יתבצע, מה מותר ומה אסור לנו לעשות. כך נוכל להתכונן לתקופה זו. 

מה כוללת תקופת ההחלמה

ברמת העיקרון, כאמור, תוך זמן קצר אחרי הניתוח אנחנו נוכל להשתחרר הביתה. סביר להניח שזה יקרה יום למחרת אלא אם כן תהיה סיבה להשאיר אותנו לילה נוסף. אנחנו נצא עם תחבושת קלה על האף וכן עם תפרים. ייתכן מאוד שנצא גם עם טמפונים בתוך האף, תפקידם לספוג את הדם, אך ייתכן שהרופא יוציא לנו אותם לפני שנשתחרר מבית החולים. 

אנחנו נוכל לחזור לתפקוד מלא כעבור מספר ימים, חשוב להקפיד ולהחליף תחבושת עד אשר ד"ר רון עזריה או הרופא המנתח יסיר את התפרים, דבר שייקח שבוע עד עשרה ימים אחרי הניתוח. בתקופה זו יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט