שאלות ותשובות בנושא מחלות האאורטה ואבי העורקים

שאלות ותשובות בנושא מחלות האאורטה ואבי העורקים

אחת המחלות המשמעויות והשכיחות ביותר שקיימות באזור הלב, היא מחלת האאורטה ואבי העורקים. לא מעט אנשים מוצאים את עצמם מתמודדים עם מחלה זו, אשר נוצרת כתוצאה מלחץ  ופגיעה באבי העורקים, כלי הדם הראשי שמוביל דם מהלב אל הגוף. במידה ולא מאבחנים בתופעה של התרחבות אבי העורקים בזמן, אזי שעלול להיווצר דימום פנימי אשר יכול להוות אפילו סכנת חיים לכל מי שמתמודד עם בעיה זו. 

לא מעט אנשים מתמודדים עם בעיה של התרחבות כלי הדם, במה שאילץ אותם לעבור טיפולים שונים, כולל ניתוחים שיכולים לעזור. צריך לומר שלא מדובר בתופעה תורשתית ובהחלט ייתכן מאוד שאחד מקרובי המשפחה יתמודד עם מחלת האאורטה, מבלי שילדיו או קרוביו ייאלצו להתמודד איתה. עם זאת, רצוי מאוד להיבדק מעת לעת, בוודאי כשמדובר על גילאים מבוגרים, על מנת שיהיה ניתן לאבחן, האם החלה התרחבות ויש לטפל בנושא. 

כיצד יודעים לשאול את השאלות הנכונות ולקבל את התשובות הנכונות

אחת הבעיות שמטופלים רבים מתמודדים איתה, כאשר הם חולים במחלה זו, כמו במחלות רבות אחרות, היא חוסר הידע שיש להם וחוסר היכולת לברר ולשאול את השאלות הנכונות. 

לכן, אם אתם או בני משפחתם מוצאים את עצמכם בסיטואציה בה אתם מתמודדים עם מחלה זו ועליכם להתחיל טיפול כזה או אחר, הרי חשוב ונכון לקרוא חומר מקצועי, להיכנס לפורומים של רופאים ולקבל מידע על המחלה ועל דרכי ההתמודדות איתה. כך תוכלו גם לשאול את השאלות הנכונות וגם לדעת אם אתם מקבלים מהרופא שלכם את התשובות הנכונות. 

מה שכן, חשוב לזכור, לא כל המקרים דומים ולכן ייתכן מאוד שתקבלו תשובות מעט שונות ממה שציפיתם או ממה שקראתם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט