איך בוחרים מזרון לפצעי לחץ?

איך בוחרים מזרון לפצעי לחץ?

כאשר מעוניינים לרכוש מזרון לפצעי לחץ יש צורך לבחור במזרון איכותי ומקצועי, שיאפשר פיזור אחיד של משקל הגוף, הרי ככל שיש פיזור שווה של משקל הגוף על פני שטחו של המזרן ההסתברות ליצירת פצעי לחץ קטנה ובצורה כזו, ניתן להפחית למינימום ההכרחי את רמת הלחץ הנוצרת על חלקי הגוף השונים ובכך לייצר תחושה נעימה ונינוחה יותר.

 עם זאת, חשוב לזכור כי ניתן היום למצוא בשוק מגוון רחב של מזרונים שונים המיועדים למניעת פצעי לחץ, ולכן חשוב לדעת כיצד לבחור את האופציה המתאימה ביותר עבורכם, למצב הרפואי ולרמת הסיכון להתפתחות פצעי לחץ. 

טיפים לבחירת מזרון לפצעי לחץ

קודם כל, חשוב להכיר את ההבדלים בין סוגי המזרונים השונים, מאחר ולכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו. מזרונים דינמיים למשל, מאפשרים לווסת ולשלוט בלחצי האוויר בהתאם למשקל הגוף של המשתמש. מזרונים מסוג זה מסוגים למנוע היווצרות של פצעי לחץ, מאחר והם משנים באופן תדיר את שטח המגע שלהם עם הגוף של המשתמש, באמצעות מנגנון שליטה יזומה על תאי האוויר. לעומת זאת, מזרונים סטטיים הינם מזרונים המגיעים עם חלוקת עומסים מובנית, שאינה ניתנת לשינוי. מדובר על מזרון המסוגל למנוע היווצרות של פצעי לחץ באמצעות מבנה הספוג, אשר מותאם מראש לכל אחד מאזורי הגוף השונים. כמו כן, כדאי להכיר את האופציה של המזרון ההיברידי, העומד בחזית הטכנולוגיה למניעת פצעי לחץ. מדובר על מזרון המאפשר שליטה מלאה של המשתמש בלחץ האוויר במזרון בכל רגע נתון. המשתמש מסוגל לשנות את צורת המזרון בהתאם למשקל הגוף שלו והמיקום של האזור הכואב, שיש צורך להפחית ממנו את הלחץ. מזרונים מסוג זה מותאמים לרוב לחולים המעבירים את רוב יומם במיטה כמו מיטה סיעודית למשל.

לסיכום, בחירת מזרון לפצעי לחץ חייבת להתבסס על הצרכים של המשתמש. יש לזכור כי איכות המזרון תלויה בשטח המגע של המזרון בגוף, בגובה שלו, בסוג הכיסוי של המזרון וברמת הגמישות שלו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט