תזונה – מרכיב חשוב ביותר בבריאות שלנו

תזונה – מרכיב חשוב ביותר בבריאות שלנו

 

הבריאות שלנו מושפעת מדברים, הן מהגנטיקה שלנו אך גם מהסביבה שלנו. ככל שנשמור על עצמנו יותר כך נהיה בריאים יותר ונחיה לזמן רב יותר. אנחנו צריכים לחשוב היטב על כל דבר שאנחנו עושים ולחיות בהתאם להמלצות הבריאות. אך אחד הדברים החשובים ביותר שאינו מקבל מקום של כבוד מספיק זהו נושא התזונה. ככל שנאכל בצורה יותר בריאה כך אנחנו נהיה בריאים יותר. זהו דבר בעל משמעות רבה עליו אנחנו צריכים לשים דגש ולפעול בהתאם לו. התזונה משפיעה על מצב הרוח שלנו והיא קובעת כיצד נרגיש (בשילוב גורמים נוספים כמובן). אל תתפשרו על נושא התזונה מכיוון שהוא אקוטי לחייכם ויכול להשפיע עליהם במידה ניכרת. ככל שתאכלו יותר טוב כך הבריאות שלכם תהיה יותר טובה.

תזונה וכושר גופני – הילכו ביחד?

תזונה חשובה ככל שתהיה לא די בה וישנם גורמים נוספים המשפיעים על איכות החיים שלנו והבריאות שלנו. אחד מאותם דברים הוא הכושר הגופני. ככל שנהיה בכושר כך נהיה בריאים יותר ונחיה באיכות חיים גבוהה יותר. אך הכושר צריך להיות מותאם לתזונה שלנו. עלינו להתאים את התזונה שלנו לכמות הכושר הגופני שאנו עושים. ככל שאנחנו מתאמנים יותר כך לדוגמא אנחנו צריכים לאכול יותר חלבונים. בכדי לדעת הכי טוב כיצד עלינו להתנהג ניתן להתייעץ עם תזונאית או דיאטנית והיא תמליץ לנו על האוכל שלנו ומהי הדרך הטובה ביותר לאכול. זהו דבר בעל משמעות רבה אליו אנחנו צריכים להיות מודעים ולפעול בהתאם לו.

מה התזונה המומלצת לפני שחייה?

שחייה למבוגרים היא אופציה נהדרת לשיפור הכושר הגופני שלכם, אך עליכם לדעת כיצד ומה לאכול לפני התזונה שלנו. בכדי להיות בטוחים מה עלינו לאכול לפני אימון ניתן להתייעץ עם מאמן השחייה שלכם. חשוב לומר כי לא כדאי לאכול שעה לפני האימון מכיוון שהדבר ישפיע על איכות האימון שלכם. בנוסף, אם אתם מתאמנים בצורה רציפה יום יום או כמה ימים בשבוע, אכלו הרבה פחמימות וחלבונים. כך לדוגמא אכילת פסטה יכולה להועיל לכם במידה רבה. שחייה למבוגרים תהיה הכי טובה, אם אנחנו אוכלים נכון, ומקפידים על הוראות התזונה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט