בדיקות של איכות הסביבה

בדיקות של איכות הסביבה

אין ספק בכלל, שאחד התחומים הבולטים ביותר של המאה ה-21 הוא איכות הסביבה. יש הטוענים שמדובר בנושא שיניע את הכלכלה העולמית במאה הנוכחית, מכורח המציאות, ומי שלא יתחשב בתהליכים שמתרחשים סביבו ימצא את עצמו מאחור.

לכן, אנחנו יכולים למצוא לא מעט חברות שמבצעות בדיקות של איכות סביבה, בין אם מדובר על בדיקות לרשויות מקומיות, מוסדות ציבור, מבנים פרטיים, חברות ועסקים, ועוד. מדובר על מגוון רחב של בדיקות אשר מתבצעות גם באופן מעשי בשטח, אך מעבר לכך, במקרים רבים הבדיקות כוללות גם ליווי והדרכה כיצד לנהוג נכון בנושא זה, וכן ליווי משפטי במידה ויש צורך ועוד.

לפני שניכנס לשאלה מה זה אומר בדיקות איכות הסביבה, חשוב להזכיר, כשאנחנו מדברים על בדיקות מסוג זה, הכוונה היא לא רק למה שכולנו מכירים ושומעים בחדשות, בדיקות זיהום או בדיקות איכות קרקע לפני בנייה, זה הרבה מעבר לכך. מדובר על בדיקות שקשורות לחשיפה לרעש, בדיקות של מים, בדיקות שפכים, בדיקות קרינה וריח, ועוד שורה ארוכה של בדיקות שמטרתן לוודא שהמקום אותו בודקים הוא מוסדר ותקין, וניתן להשתמש בו, לפחות בכל מה שקשור לאיכות סביבה.

מה זה אומר בדיקות סביבה בפועל

נניח ואנחנו עובדים במקום מסוים ועולים ריחות לא נעימים באזור. אנחנו מזמינים צוות שמתמחה בבדיקת ריח, הוא מוודא תחילה באיזה ריח מדובר, על פי סוג הריח הוא יודע לומר לנו מה יכול להיות מקורו ואז הוא מאתר אותו.

ייתכן מאוד שמקור הריח נובע מתוך המבנה עצמו או מתוך חומרים שנמצאים במבנה, וכן יכול להיות שמדובר במקורות חיצוניים לגמרי. צריך להבין, שזה לא משנה מאחר והיכולת להיות במבנה מושפע מהריח, ובוודאי גם היכולת לעבוד בצורה סדירה במקום.

בדיקות איכות סביבה כאמור, הן בדיקות רחבות, הן מתבצעות כשמתגלה חשד מסוים לבעיה או לחילופין, לפני שמחליטים לבצע פעולה מסוימת, אז מזמינים חברה לביצוע בדיקות איכות סביבה בשביל לוודא שאכן ניתן לבצע את אותה פעולה במקום. החברה מגישה דו"ח ועל פיו יש לנהוג. במידה ומחליטים לנהוג בצורה אחרת, יכולות להיות לכך השלכות לא פשוטות.

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט