לימודי רפואה סינית דווקא עכשיו

לימודי רפואה סינית דווקא עכשיו

אחד ממקצועות הלימוד הבולטים ביותר בשנים האחרונות, היא רפואה סינית. הרבה מאוד צעירים וצעירות בוחרים ללמוד מקצוע זה, בין אם זה על מנת לעסוק בו ובין אם זה על מנת להשלים את הידע שלהם בתחום של רפואה אלטרנטיבית באופן כללי. 

רפואה סינית, כידוע, הוא תחום מאוד רחב וגדול אשר מציג דרכים לפתרונות בריאותיות שונות, באמצעים לא רגילים, לא קונבנציונאליים. בין אם זה באמצעות מגע ובין אם זה באמצעות התייחסות לגוף ולנפש כיחידה אחת משולבת. כלומר, מצב בו הגוף מושפע מהנפש ולהיפך. 

במהלך השנים האחרונות, גישה זו תופסת יותר ויותר מקום, שכן התפיסה היא, שאם אנחנו מתמודדים עם מחלה מסוימת, היא לא נוצרת מעצמה, אלא מחוסר איזון, לחץ, מתח, חרדה או דברים נפשיים אחרים שמשפיעים עלינו. 

לימודי רפואה סינית מספקים חומר תיאורטי ומעשי, מכשירים את דור המטפלים הבא ומעניק להם כלים שונים להתמודדות עם בעיות של מטופלים אשר מגיעים אליהם. הלימודים והעבודה בכלל, מתבססים על תורות סיניות עתיקות. 

כיצד בוחרים היכן ללמוד?

מאחר ויש לא מעט מקומות בהם ניתן ללמוד רפואה סינית כמו למשל מכללת מעינות לרפואה משלימה, הרי שאנחנו צריכים לייצר פרמטרים מסוימים על בסיסם נחליט אפילו בדיוק ללמוד. הפרמטרים העיקריים יהיו, איכות המקום, הניסיון שיש לאנשי הצוות והיכולת שלהם לספק לנו את הכלים הטובים ביותר בשביל להיות מטפלים ברמה גבוהה.

חשוב להדגיש, מאחר ויש לא מעט מוסדות לימוד, פחות מוכרים ופחות איכותיים, חשוב לבחון מי עומד מאחורי המוסדות הנ"ל, וכן חשוב לבחון עד כמה באמת היכולת שלהם היא משמעותית ועד כמה הכלים והתנאים שהם מספיקים, מתאימים ללימודים, ולאחר מכן לתעסוקה בתחום. 

לפני סיום נדגיש, יש לבחון את התעודה שמקבלים מהמקום והאם היא תעודה ברפואה סינית גזו שמוכרת ונחשבת.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט