הרטבות בלילה – דרכים להתמודד עם זה – ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא

הרטבות בלילה – דרכים להתמודד עם זה – ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא

הרטבת לילה בגילאים מאוחרים כגון: בגיל 5 ו6, יכולה להוות תופעה לא נעימה בכלל. הילד אשר מוצא את עצמו בבוקר רטוב משתן מתבייש בכך והוריו אשר צריכים לעסוק בכל מה שקשור מדי יום ביומו לניקיון הילד ודאגה שיהיה לו ריח טוב כאשר הוא מתחיל את יומו, החלפת מצעים, כביסות ובעיקר תהייה: מדוע זה קורה לילד שלהם? מוצאים את עצמם מתוסכלים מאוד. אם התחלתם להאשים את עצמכם ולהיות בטוחים שאולי עשיתם משהו שגוי ובשל כך הילד שלכם מרטיב בלילה, כדאי שתירגעו. על פי ד"ר טל שגיא וד"ר קובי שגיא, מרבית הילדים מרטיבים כיום ללא סיבה רגשית או רפואית.

מהן הסיבות להרטבת לילה?

על אף שישנם הורים שבטוחים שילד בגיל 6 סובל מהרטבה בלילה בשל סיבה פסיכולוגית או רגשית כלשהי או לחילופין, בשל סיבה רפואית, חשוב מאוד לדעת שאחוז מאוד קטן מהילדים סובלים מהרטבת לילה בשל אחת מהסיבות הללו. אצל לא מעט מהילדים המרטיבים הגורם להרטבת הלילה שלהם הוא תורשתי ובמידה ואחד ההורים שלהם הרטיב עד גיל מאוחר, הגיוני מאוד שגם הם מרטיבים בשל מרכיב זה. אולם, ישנם ילדים שישנים שינה עמוקה מדי וכן, ילדים אשר מנגנון ההתאפקות שלהם בלילה איננו פועל בצורה תקינה ובמקום לכווץ את שרירי השלפוחית בעת הצורך, הם משחררים אותה ומרטיבים.

כיצד מתמודדים עם הרטבת לילה?

על פי ד"ר טל שגיא וד"ר קובי שגיא, על מנת להתמודד עם הרטבת לילה בצורה הטובה ביותר ראשית כל יש לבחון את הסיבה שבגינה הילד מרטיב. במידה ואין סיבה רפואית או רגשית, ניתן לטפל במרפאה של ד"ר טל שגיא וד"ר קובי שגיא בבעיית ההרטבה, על ידי שימוש בזמזם וכן, תהליך למידה אינטנסיבי ומשמעותי אודות שליטה על מגנון הכיווץ וההרפיה של שלפוחית השתן בזמנים המתאימים לכך.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט