למה כדאי להתחיל בספורט כבר בגיל צעיר?

למה כדאי להתחיל בספורט כבר בגיל צעיר?

למרות שהעידן שבו אנחנו חיים הוא עידן תחרותי ביותר ואי אפשר להתעלם מהרצון של כולנו להצליח מבחינה כלכלית, יש עוד כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם. לדוגמה: מתי בפעם האחרונה עצרתם לחשוב על הבריאות שלכם? אם גם אתם מגדלים היום ילדים קטנים ורוצים לחנך אותם לבריאות ולגדל אותם עם מודעות לנושא הזה, כדאי שתרשמו אותם לחוגי ספורט עוד היום. כאשר מתחילים לעסוק בפעילות גופנית כבר מגיל צעיר אפשר ליהנות מכמה יתרונות:

  1. מתרגלים לעשות ספורט ונהנים מגוף גמיש יותר

  2. לומדים להתמודד עם תחרויות ספורט ועם הלחץ במידה ועושים זאת בצורה תחרותית

  3. מעצבים את הגוף כבר מגיל צעיר ונהנים מכך לכל אורך החיים

  4. מתרגלים לפעילות בריאה שאח״כ תלווה אותנו תמיד

ההוכחות בשטח מראות שאנשים מבוגרים שבתור ילדים עסקו בספורט תמיד ישלבו פעילות גופנית בחייהם. לכן בהחלט כדאי להרגיל את הילדים כבר מגיל צעיר לזוז כמה שיותר, אז למה אתם מחכים?

איך לבחור את הפעילות הגופנית לילדים?

יש אומנם מקרים שבהם הילדים עצמם מבקשים להירשם לחוגים שונים, בין אם זה כדורגל, כדורסל, טניס או כל פעילות גופנית אחרת. במקרים כאלה אין בכלל דילמה כי אפשר פשוט ללכת עם מה שהילד רוצה ולרשום אותו לחוג שיסייע לו להתעמק בענף הספורט שמוצא חן בעיניו. הבעיה מתחילה במקרים שבהם אנחנו, ההורים, צריכים לשדל את הילדים ולהציע להם מספר ענפי ספורט אפשריים. במקרים כאלה כדאי לשים לב היטב מה אתם מציעים לילדים כי יש הבדל בין פעילות של קבוצה ובין ספורט אינדיבידואלי. אם אתם גרים באזור השרון ומחפשים חוגים קרוב לבית תוכלו לרשום את הילדים שלכם לחוג קיקבוקס נוער ברעננה למשל, או זומבה לילדים כך תהיו בטוחים שהם קרובים לבית ושומרים על כושר.

להתאמן עם מדריכים מקצועיים

מה שבטוח זה שכאשר אתם רושמים את הילדים לחוגי ספורט שונים כדאי יהיה להקפיד על כך שאתם בוחרים עבורם את הטוב ביותר. איפה מתקיימים החוגים? האם מדובר על מקומות איכותיים? מיהם המדריכים והאם הם ייתנו לילדים שלכם את הטוב ביותר? אם אתם כבר משקיעים בחוגי הספורט של הילדים לא מעט כסף הרי שעדיף לעשות הכול כדי שהם יקבלו את הטוב ביותר. אתם תראו שלא תצטערו על כך כי הילדים יגדלו להיות פעילים יותר והרבה יותר בריאים מבחינה פיזית ונפשית כך שזה מומלץ בחום.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט