רבים סובלים מתסמונת המעי הרגיז

אחת מהמחלות שיותר מורכב לחיות איתן ושכלל לא פשוט להתמודד איתן זו מחלה שנקראת תסמונת המעי הרגיז, ואין ספק שכל אדם שסובל ממעי רגיז היה רוצה לאבחן זאת, לבדוק את זה וגם לקבל טיפול שיעזור לו.

מחלת המעי הרגיז עלולה להתבטא בכל מיני תסמינים שונים, ואצל כל אחד התסמינים יכולים להיות אחרים, כיוון שיש אנשים שסובלים משלשולים מרובים ולעומת זאת יש אנשים עם מעי רגיז שדווקא סובלים מבעיות של עצירות. כתוצאה מכך שלאותה התסמונת יש תופעות שונות, למעשה לא קל לאתר אותה ולא קל לדעת כיצד להתמודד איתה, ולכן כל מי שיש לו מעי רגיז צריך לפנות לקבלת עזרה רפואית.

כיצד מתמודדים עם המצב?

הדבר הראשון שצריך לעשות במקרים של תסמונת המעי הרגיז זה, לפני הכול, לאבחן את המצב. לעיתים האבחון הוא אינו פשוט וצריך לעבור מספר בדיקות שונות, אך בהחלט כדאי לעשות זאת כי רק אחרי שמגדירים את המצב בתור תסמונת של המעי הרגיז אפשר להתחיל לחשוב על פתרונות ועל טיפולים שונים. השלב הבא הוא להתחיל לשנות את התזונה, כיוון שהניסיון והמחקרים השונים מראים שהרבה מאוד פעמים אפשר להתמודד עם תסמונת כזאת ללא תרופות אלא בדרכים טבעיות. אין כל סיבה להתחיל לקחת תרופות אם מה שגורם למעי הרגיז אלה הם מצרכים שונים שהאדם צורך, ולכן חשוב מאוד לשנות, לפני הכול, את התזונה.

עזרה תרופתית

כמובן שלא בכל המקרים אפשר להתמודד עם תסמונת זו רק על ידי שינוי בהרגלי התזונה, ולכן יש גם לא מעט מקרים שבהם מוסיפים להתמודדות גם טיפול תרופתי. הטיפול התרופתי גם הוא צריך להיות מותאם לאדם ומותאם לתחושות שמהם הוא עצמו סובל במסגרת תסמונת המעי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט