5 טיפים מקצועיים באילוף גורים לכלבנות טיפולית

5 טיפים מקצועיים באילוף גורים לכלבנות טיפולית

תחום הכלבנות הטיפולית הנו תחום רגיש שבו מושם דגש על היכולת של בני האדם להיעזר בכלבים למען שיפור מצבם הנפשי. ישנם מקרים רבים בהם אנשים סובלים מחוסר יכולת לחיות את החיים שלהם בהתאם לשביעות רצונם. בין אם מדובר על דיכאון שעלול להטריד אותם, ובין אם מדובר על כל מצב נפשי אחר שעלול להעכיר את החיים שלהם, תדעו לכם שהיעזרות בכלבים זה דבר שיכול לעשות את העבודה מעל ומעבר למצופה.

ישנם לא מעט מחקרים שמגבים את תחום הכלבנות הטיפולית ומראים עד כמה הדבר אפקטיבי בעצם. הדבר אומר שאם אתם רוצים לעזור לאדם שקרוב אליכם ונמצא במצב נפשי בעייתי, כלבנות טיפולית זה משהו שיהיה כדאי לכם לשקול בחום. ניתן גם לעשות אילוף כלבים בצפון.

אז איך מאלפים גורים לכלבנות טיפולית?

  • הבנת האדם – בכדי שהכלב יוכל לעזור לאדם להתמודד עם המצב הנפשי שאליו נקלע, זה חשוב מאוד שהגור המאולף ילמד להכיר את רגשותיו של האדם שעומד מולו והדברים שעוברים בראשו. כמובן שכלב לא יכול לזהות זאת באופן מעמיק, אך תדעו לכם שכלבים מאולפים יכולים לזהות בקלות עצב או שמחה אצל אנשים ולהתנהג בהתאם.
  • פיתוח יחסים עם בני אדם – זה חשוב ללמד את הגורים ולאלף אותם כיצד נהוג לפתח מערכת יחסים עם האדם, וזאת מבחינה חברתית. כך שאם בעתיד הכלב ייחשף לאנשים, הוא יוכל להתחבר אליהם בקלות ולהבין אותם טוב יותר.
  • לקרוא סימנים – חשוב ללמד את הגור לקרוא את הסימנים בסביבה, כך שהוא יוכל להפגין בעצם את היכולות שלו בעת יצירת קשר עם אדם חדש. תנסו לוודא שאתם בוחרים לאלף את הכלב בצורה כזו שילמד את הסביבה כמו שצריך.
  • לשדר חיוביות – חשוב לגדל את הגורים כבר בשלב הזה בצורה חיובית ובאופן כזה שיגרום להם להעריך את הסביבה שבה הם נמצאים. הרי אתצם בוודאי רוצים שהם יהיו חיוביים כלפי האנשים בסביבה שלהם.
  • כל כלב הוא שונה – חשוב להבין שכל כלב הוא שונה, ובהתאם לזאת עליכם לוודא שאתם בוחרים לאלף את הגור בצורה כזו שתתאים בדיוק ליכולות שלו. הרי אתם בוודאי רוצים להגיע לתוצאות הטובות ביותר עם הכלב שלכם בכל הנוגע לאילוף שלו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט