איך מגדירים זוגיות טובה

איך מגדירים זוגיות טובה

עד גיל מסוים אנחנו מאמינים באגדות ורוצים זוגיות עם סוף טוב, כזאת שמספרים עליה "והם חיו באושר ועושר", בגיל מסוים האגדות מתחלפות בתמונות המופצות ברשתות החברתיות שמפרסמות את רגעי האושר וגורמות לנו להאמין שמאחוריהן זוגיות טובה. 

אגדות, תמונות והאמת

קל לנו ליפול לרומנטיקה ולהאמין שמאחורי כל סיפור אהבה עומדת זוגיות טובה, גם הרשתות החברתיות עוזרות לאשליה, מציגות תמונות מאושרות ומעלות מחדש את השאלה איך מגדירים זוגיות טובה. האם זוגיות טובה היא רק תמונה חיצונית.

הדרך לזוגיות טובה 

כל אחד מגיע לשלב הזוגיות כשהוא מביא אתו את סל הכלים שלו, את האופי האישי, את הערכים שעליהם גדל ואת המודל הזוגי שאליו הוא נחשף בילדותו. כאשר כל אלה פוגשים צד שני שמשלים אותו, מזדהה אתו ומתאים לו נוצרת מערכת יחסים זוגית. בכל מערכת זוגית עלולים להיווצר קשיים ומחלוקות אך כאשר הזוגיות היא טובה, קל יותר לגשר ולהתגבר עליהם. 

הכלים לזוגיות טובה

ישנם כמה כללים בסיסיים שרצוי שיתקיימו במערכת היחסים הזוגית כדי שזו תהיה טובה ומתפקדת לאורך שנים. הבסיסיים ביותר הם כבוד הדדי, אמון והבנה זה את זה. מעבר לאלה חשוב שהתקשורת תהיה טובה, שני בני הזוג יאהבו, שתפו זה את זה בקשיים, יהיו אמפטיים, יכילו זה את זה ויאפשרו זה לזה מרחב בטוח ולא שיפוטי. 

טיפול הוא לא מילה גסה 

גם כשהזוגיות טובה עולים לפעמים קשיים ומחלוקות שבני הזוג לא מצליחים לפתור בכוחות עצמם, לשם כך הם נזקקים לאדם נוסף, מטפל, שיוכל לאפשר להם נקודת מבט נוספת על המצב שאליו הם נקלעו. במערכת יחסים זוגית טובה הטיפול יהיה יעיל וקצר ובני הזוג ייצאו ממנו מחוזקים והרבה יותר אוהבים.

מכון קשרים מתמחה בטיפול אישי ובטיפול זוגי. אתם מוזמנים ליצור קשר לתיאום פגישת ייעוץ.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט