הפרעות שינה – מה זה וכיצד זה יכול להשפיע עלינו

הפרעות שינה – מה זה וכיצד זה יכול להשפיע עלינו

לא מעט אנשים, מתמודדים עם חוסר יכולת לישון שינה סדירה. מדובר על מצבים שגורמים להם לקום מספר פעמים במהלך הלילה, מה שכמובן גם משפיע עליהם על התפקוד במהלך היום. 

מדובר על תופעה שנקראת הפרעות שינה. מקורן של הפרעות אלו, יכול להיות בבעיות בריאותיות וכן בבעיות נפשיות. אלה לא חייבות להיות בעיות מהותיות, כלומר, ייתכן מאוד שמדובר בעצבות, דיכאון, חרדות קלות, או כאבים מסוימים בגוף שמונעים יכולת לישון בצורה סדירה. 

בכל מקרה, מצב של הפרעות שינה, יכול להוביל לבעיות תפקודיות שונות במהלך היום. למשל, בעיות ריכוז, זיכרון, עייפות מתמשכת, לחץ, עצבים, חוסר אנרגיה ועוד. כל אחד מהמצבים הנ"ל אגב, יכול להוביל בקלות לבעיות בריאותיות שונות. כך נוצר למעשה מעגל, לפניו מצב בריאות גורם לחוסר שינה, והוא מוביל להחמרה במצב הבריאותי. 

לפני שנסביר כיצד מתמודדים עם הפרעות שינה, חשוב להבין, כל אחד מאיתנו זקוק לשעות שינה סדירות. זה הכרחי לא רק מבחינה נפשית אלא גם מבחינה פיזית, הגוף שלנו זקוק לכך בשביל שיוכל לתפקד בצורה סדירה, אחת כמה וכמה, אם אנחנו מתמודדים עם פציעות או מצבים רפואיים אחרים. 

כיצד מתגברים על הפרעות שינה

ראשית, יש לאבחן את הבעיה. אפשר לעשות את זה דרך יועצת שינה, באמצעות שיטות שונות. בהתאם לתוצאות, יקבעו דרכים כיצד להתמודד עם הבעיה. 

שנית, אחת הדרכים להתמודד עם הפרעות שינה היא באמצעות אורח חיים בריא, בין אם זו תזונה נכונה, מדיטציות, ודברים אחרים שיכולים להקל עלינו, מבחינה פיזית ונפשית. 

צריך לזכור אנחנו מתמודדים עם הרבה מאוד לחצים שמשפיעים עלינו, לכן חשוב שנדע לעבוד איתם בשביל שנוכל להגיע לזמן השינה, מוכנים ורגועים. 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט