טיפול בעצירות

טיפול בעצירות

עצירות נחשבת להפרעת עיכול נפוצה מאוד. לא מעט אנשים סובלים במהלך חייהם מעצירות, כאשר נשים סובלות יותר מגברים ומבוגרים סובלים יותר מצעירים. עצירות מוגדרת באופן הבא: אם לאדם יש פחות משלוש יציאות בשבוע, אם האדם שובל מיציאות קשות או יציאות שדורשות מאמץ או אם לאחר היציאות האדם לא חש בתחושת התרוקנות, הרי שמדובר בעצירות.

סוגי עצירויות

כיום הרפואה מבחינה בין שתי סוגי עצירויות: עצירות שהסיבה שלה היא תפקודית או שהיא נגרמת כתוצאה מבעיה כלשהי במעי הגס או עצירות שנגרמת לאדם כתוצאה מאורח חיים לקוי, תרופות מסוימות אשר הוא נוטל או מחלה ממנה הוא סובל. כמו כן, ניתן להבחין בין עצירות כרונית אשר בה אדם סובל במשך שנים מעצירות לבין עצירות זמנית, אשר מופיעה בהתאם ויכולה גם להעלם. חשוב מאוד לדעת שעצירות שלא מטפלים בה, עלולה לגרום לבעיות שונות כגון: גזים, פיסורה, בעיות מעי, ריח רע מהפה ועוד.

כיצד מטפלים בעצירות

עצירות מסבה אי נעימות רבה לאדם הסובל ממנה וכן, פוגעת באיכות חייו. ישנם כמה סוגי פתרונות לעצירות. פתרון אחד הוא לשנות לחלוטין את אורח החיים ולאמץ אורח חיים בריא אשר כולל בו תזונה עשירה בסיבים תזונתיים, הקפדה על שתיית מים, פעילות גופנית ועוד. אורח חיים מעין זה מגביר את התנועתיות של המעי  ומאיץ את חילוף החומרים בגופו של האדם הסובל מעצירות. מלבד זאת, ניתן לאמץ פתרונות שונים אצל נטורופטית שיכולים לסייע לעצירות כגון: רכישת תרופות טבעיות שמטרתן היא לרכך את היציאות, בחירה בטיפול אלטרנטיבי כלשהו שמטרתו היא לסייע לגוף להתגבר על העצירות, שימוש במגנזיום או בשמן זית לצורך הקלה ביציאות וריכוך היציאות ועוד. אין ספק שאחד מהפתרונות הטובים ביותר לעצירות כיום גובל בנטילת תרופות טבעיות ואיכותיות, המכילות בהם צמחי מרפא וכל מה שטוב בטבע לצורך ריפוי עצירות. בעוד שניתן למצוא לעצירות גם תרופות כימיות מתחום הרפואה הקונבנציונלית, הרי שחשוב לדעת שלכל תרופה מעין זו יהיו תופעות לוואי ולכן, כדאי מאוד לבחור דווקא בתרופות טבעיות אשר ידועות כטובות ביותר לצורך טיפול בעצירות.

קראו גם על: צמחי מרפא לריפוי חיידק בקיבה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט